alexa ProPilot | Day Date | Big Crown | Oris | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Oris Big Crown ProPilot Day Date

oris-logo.png

Fiyat/Performans oranı yüksek ürünlerle giriş seviye İsviçre markaları arasında hızla yükselen Oris, güncel ürün yelpazesine yeni eklediği pilot saati Oris Big Crown ProPilot Day Date ile vitrinleri süslemeye hazırlanıyor.

Pilot saatlerinden beklendiği üzere 45mm oldukça iddialı bir ebada sahip olan kasa paslanmaz çelikten üretilmiş. Tırtıklı bezel yapısı, hafif bombeli ve yansıma önleyici kaplı safir kristal camıyla klasik pilot saati konseptini modern detaylarla birleştirmeyi başaran kasanın su geçirmezlik değeri WR100M olarak ayarlanmış. Piyasada mevcut diğer örneklere nazaran daha kompakt tasarlanmış ayar tepesiye konforlu bir görüntü sunan saatin arka kapağında cam bir bölmeye yer verilmiş.

ProPilot-Day-Date-Big-Crown-Oris-1.jpg

Oris Big Crown ProPilot Day Date modelinin içerisinde Sellita SW 220-1 tabanlı otomatik kurgulu Oris Caliber 752 mekanizmaya yer verilmiş. 28,800vph hızında çalışan ve tam kurulumda 38 saat güç rezervi sunan 26 taşlı mekanizmada Oris’in sembolü haline gelen kırmızı rotor detayı da bulunuyor.

ProPilot-Day-Date-Big-Crown-Oris-2.jpg

Antrasit tonunda hazırlanmış kadranın üzerinde nümerik indekslere yer verilmiş. SuperLuminova kaplı indekslere yine aynı malzeme ile kaplı kollar eşlik ediyor. Sade ve işlevsel hazırlanmış kadranın saat 3 noktasında ise saatin yegâne komplikasyonu olan gün/tarih penceresi yerini almış.

ProPilot-Day-Date-Big-Crown-Oris-3.jpg

Tamamı paslanmaz çelik katlanır klips ile gelen dört ayrı deri kayış seçeneğinin yanı sıra bir de metal bilezik opsiyonu bulunan saatin başlangıç fiyatı 1650,00 CHF olarak belirtiliyor.

Benzer Haberler