alexa Cervo Volante | Big Crown | Oris | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Oris Big Crown x Cervo Volante

Oris, uzun soluklu model ailesine Big Crown ürün grubuna yeni bir seri ekledi. Degrade kadranları ve doğal deri kayışları ile dikkat çeken modeller, ünlü deri eşya üreticisi Cervo Volante ile birlikte üretiliyor.

oris-big-crown-cervo-volante-1.jpg

1938 senesinden bu yana üretilen Big Crown, farklı modellerle genişlemeye devam ediyor. Koleksiyona en son eklenen üç yeni model, vahşi deriden el yapımı ayakkabılar ve aksesuarlar üreten bir deri ürünleri şirketi olan Cervo Volante ile birlikte tasarlandı.

oris-big-crown-cervo-volante-2.jpg oris-big-crown-cervo-volante-3.jpg

Geyik popülasyonunu kontrol etme ve İsviçre kırsalını koruma çabalarının bir parçası olarak her yıl yaklaşık 15.000 vahşi kızıl geyik İsviçre'de itlaf ediliyor. 2017'de Cervo Volante iki arkadaş (sırasıyla bir biyoteknoloji mühendisi ve bir biyolog) tarafından itlaf programının yan ürünlerini, özellikle de derileri, kullanmak üzere yeni bir oluşum başlattı. Bu sayede bahsi geçen yan ürünlerin yakılarak imha edilmesine modern ve doğa dostu bir çözüm getirdi.

oris-big-crown-cervo-volante-4.jpg oris-big-crown-cervo-volante-5.jpg

Özellikle geride bıraktığımız on yılda çevre ve doğa dostu birçok projeye imza atan Oris için Cervo Volante, biçilmiş kaftan bir iş birliği olarak saat dünyasında yerini alıyor.

oris-big-crown-cervo-volante-6.jpg

Degrade zemin desenli, üç farklı kadran alternatifi ile gelen modeller, 38mm çapında paslanmaz çelik kasa ile sunuluyor. Model ailesinin imza detayı büyük kurma kolu ile donatılan modellere, 38 saat güç rezervli Oris 754 otomatik mekanizma hayat veriyor.

oris-big-crown-cervo-volante-9.jpg oris-big-crown-cervo-volante-7.jpg

Yeni modelleri diğer Big Crown serilerinden ayıran bir diğer özellik ise, Cervo Volante geyik derisinden yapılan koyu kahverengi, meşe kahvesi ve konyak renklerindeki kayışlar olarak karşımıza çıkıyor. Cervo Volante'nin dayanıklı ayakkabıları gibi kayışlar da, İsviçre'nin her ikisi de yüzde 100 bitkisel tabaklama işlemi kullanan kalan iki tabakhanesinde üretiliyor. yeni modeller aynı malzemeden yapılmış bir kese ve kart tutucu ile birlikte satışa sunuluyor.

oris-big-crown-cervo-volante-8.jpg

Benzer Haberler