alexa Oris | El Hierro | Limited Edition | Diver | Yeni Model | HOROBOX
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Oris El Hierro Limited Edition Diver

oris-logo.jpg

Son yıllarda ürettiği başarılı dalgıç saatleri ile dikkatleri üzerine toplayan Oris, aynı konseptte ürettiği yeni modeli Oris El Hierro Limited Edition Diver’ı saat severlerin beğenisine sundu.

İsmini, İspanya sınırları içerisinde yer alan Kanarya Adaları’nın El Hierro Sahil Şeridi’nde bulunan ve yakın zamanda faaliyete geçtiğine dair bulgulara rastlanan bir yanardağdan alan yeni model, 2000 ile sınırlandırılmış üretim adedine sahip.

Oris-El-Hierro-Limited-Edition-Diver-1.jpg

Saatin 43mm çapa sahip kasası için siyah DLC kaplamalı paslanmaz çelik tercih edilmiş. Esinlenildiği yanardağ formuna göndermeler yapan saatte siyah ve kırmızı renklerin zevkle tasarlanmış kombinasyonları gözlerden kaçmıyor. Kadran siyah renkte tasarlanmış. Seramik bezelde ve indekslerde yer alan detaylar ise yanardağdan püsküren lavları temsil edecek şekilde kırmızı renkte üretilmiş.

Oris-El-Hierro-Limited-Edition-Diver-3.jpg

Saatin önünde yansıma önleyici kaplamaya sahip safir cama yer verilirken arka kapak masif olarak tasarlanmış. Üzerinde yanardağ işlemesi bulunan arka kapak ile saatin genel temasına uygun bir görüntü yakalanmış. El Hierro’da yer alan yanardağın koordinatları ve saatin üretim numarası da yine arka kapakta yer alıyor.

Oris-El-Hierro-Limited-Edition-Diver-2.jpg

Fosfor malzemesi olarak SuperLuminova kullanan saat yine konsepte uygun şekilde siyah renkte kauçuk kayış ile geliyor. Kayışın üzerinde ise Oris tarafından geliştirilen kolay ayar özelliği bulunan katlanır klips bulunuyor.

Tarih fonksiyonuna saat 6 noktasındaki pencerede yer veren saatin su basıncına dayanıklılık değeri ise serinin diğer modellerinde olduğu gibi WR300M olarak belirlenmiş.

Oris-El-Hierro-Limited-Edition-Diver-7.JPG

Saatin kalbinde son dönemlerde giriş seviye modellerde sıkça rastladığımız Sellita SW200-1 bazlı Oris Caliber 733 yer alıyor. 26 taşlı mekanizma 28,800 vuruş ile çalışıyor ve tam kurulumda 38 saat güç rezervi sunuyor.

Oris El Hierro Limited Edition Diver, markanın limitli üretim modellerinde yer verdiği ahşap kutu içerisinde sunuluyor. Modelin liste fiyatı 1950 İsviçre Frangı olarak belirlenmiş. 

Oris-El-Hierro-Limited-Edition-Diver-4.jpg

Benzer Haberler