alexa Oris | Hölstein Edition | 2023 | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Oris Hölstein Edition 2023

Oris, markanın 119. kuruluş yıl dönümünü, yeni limitli üretim bir Aquis Calibre 400 modeli ile kutluyor. 

oris-holstein-edition-2023-1.jpg

Yeni model, markanın yakın zamanda başladığı ve bir gelenek haline gelen Hölstein Editions ürün grubu altında yer alıyor. Adını markanın 1904 yılında kurulduğu İsviçre Jura dağlarındaki kasabadan alan saatler, genellikle ürün grubunda yer alan modellerin çeşitli modifikasyonlarla donatılmış versiyonları olarak karşımıza çıkıyor. Ürün grubu kapsamında yapılan geçmiş edisyonlar arasında bronz bir Divers Sixty-Five, yeni in-house Caliber 403 ile donatılmış Big Crown Pointer Date ve 1990'lardan klasik bir Full Steel Worldtimer modelinin yeninden üretimi alıyor. Oris Hölstein Edition 2023 ise, markanın best-seller ürünleri arasında yer alan Aquis Calibre 400 41.5mm modelini temel alıyor.

oris-holstein-edition-2023-2.jpg

Oris Hölstein Edition 2023, 41.5mm çapında tasarlanmış ve paslanmaz çelikten üretilmiş kasa ile geliyor. Mat ve parlak yüzeylerin birlikte kullanıldığı sportif kasanın ön yüzünde, yansıma önleyici kaplamaya sahip bombeli safir kristal cam ve gri seramik mineli dalgıç bezeli yer alıyor. Üzerinde markanın maskotuna eğlenceli bir illüstrasyon bulunan masif arka kapak ve vidalı kurma kolu ile tamamlanan kasa, 300 metreye kadar su basıncına dayanım sunuyor. 

oris-holstein-edition-2023-3.jpg oris-holstein-edition-2023-4.jpg

Modelin öne çıkan özelliği olan kadran, güneş ışını desenine sahip mor zemine ev sahipliği yapıyor. Canlı tonuyla dikkatleri üzerine toplamaya aday kadranda, diğer modellerde bulunan tarih penceresi yer almıyor. Deniz paletini andıran formlarıyla markayla özdeşleşen kollar ve indisler, SLN fosfor uygulaması sayesinde hemen her ortamda mükemmel okunabilirlik vadediyor.

oris-holstein-edition-2023-5.jpg

Yeni model gücünü, markanın in-house mekanizması Caliber 400 ‘ten alıyor. 4Hz (28.800vph) frekansında salınım yapan 21 taşlı mekanizma, ikiz tulumba düzeneği sayesinde 120 saat/5 gün güç rezerv süresi sunuyor. -3/+5 günlük sapma oranı ve ISO 764 standartlarında manyetik ortam direnci sunan mekanizma, kendi sınıfının en başarılı kalibreleri arasında gösteriliyor. 

oris-holstein-edition-2023-6.jpg

Şık modeli, yine markanın klasikleşmiş tasarımlarından, üç parçalı paslanmaz çelik bilezik tamamlıyor. Bileziğin uç kısmında ise, dalgıç uzatma parçasına da veren, Oris imzalı katlanır klips görev yapıyor. Sadece 250 adet ile sınırlı üretilen ve özel ahşap bir kutu ile sunulan model için belirlenen liste fiyatı CHF 4,000.

Benzer Haberler