alexa Oris | Royal Flying | Doctor Service | Baselworld 2017 | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Oris Royal Flying Doctor Service Limited Edition II

oris-logo.jpg

İlk defa 2013 senesinde bir araya gelen Oris ve Avustralya menşeli yardım organizasyonu Royal Flying Doctors Service, marka ortaklıklarının yeni ürünü Oris Royal Flying Doctor Service Limited Edition II ile bir kez daha saatseverlerle buluştu.

Oris-Royal-Flying-Doctor-Service-Limited-Edition-1-kopya.jpg

Serinin ilk modeli, markanın Big Pilot koleksiyonunda yer alan 44mm kasa çapına ve iki adet ayar tepesine sahip model üzerinden tasarlanmıştı. Oris, aradan geçen dört yılın ardından, Avustralya’nın merkezden uzak bölgelerine ücretsiz tıbbi yardım sağlamayı amaçlayan organizasyon ile olan işbirliğinin anısına yeni bir model tasarladı.

Oris-Royal-Flying-Doctor-Service-Limited-Edition-5.jpg

45mm çapında paslanmaz kasaya sahip model, markanın başarılı Big Crown koleksiyonunda yer alan pilot saati üzerinden tasarlanmış. Yeni model, kadranın iç kısmında bulunan pulsometrik (nabız ölçer) skalası ile ithaf edildiği organizasyona göndermede bulunuyor.

Yeni modelin ilk tanıtılan versiyon ile bazı farkları bulunuyor. Öncelikle nabız ölçer skalası, ilk modelde yer alan versiyondan farklı olarak nabız sayısını 30un değil 20nin katları şeklinde göstererek hastanın nabzını daha kısa zaman içinde ölçmeye imkân veriyor. İlk modelde 100M olarak ayarlanmış su geçirmezlik değeri bulunurken, yeni model 50M su geçirmezlik değeri ile geliyor. Ön yüzünde çizilmeye dayanıklı safir kristal camın yer aldığı modelin arka tarafında ise kısmi şeffaf tasarlanmış değil masif paslanmaz çelikten üretilmiş kapak yer alıyor.

Oris-Royal-Flying-Doctor-Service-Limited-Edition-2.jpg

Modelin içerisinde markanın Caliber 735 referanslı mekanizması görev yapıyor. Sellita SW 220-1 tabanlı mekanizma 28800vph hızında çalışıyor ve tam kurulumda 38 saatlik güç rezervi sunuyor.

Oris-Royal-Flying-Doctor-Service-Limited-Edition-4.jpg

Atfedildiği organizasyonun logosunun yer aldığı özel ahşap bir kutu içinde gelen model, deri kayış veya çelik bilezik alternatifleri sunuyor.

Oris-Royal-Flying-Doctor-Service-Limited-Edition-3.jpg

Benzer Haberler