alexa Ref. 01 735 7734 4185 RS | Staghorn Restoration | Oris
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Oris Staghorn Restoration Limited Edition (Ref. 01 735 7734 4185 RS)

oris-logo.jpg

Oris Staghorn Restoration Limited Edition ile dünya üzerindeki mercan kayalıklarının korunmasına katkıda bulunmayı planlıyor.   

Oris-Staghorn-Restoration-Limited-Edtion-3.jpg

Dünya üzerindeki mercan kayalıkları çok büyük bir tehlike altında. Raporlara göre bu hassas ekosistemlerin dörtte biri ağartma, aşırı avlanma ve turizm sektöründeki ihmalkârlıklar yüzünden onarılamayacak şekilde zarar görmüş¸ durumda. Geri kalan üçte ikisi ise aynı tehlike ile karşı karşıya. Bu durumu tersine çevirmek isteyen Oris, yeni limitli üretim modeli ile farkındalık yaratmayı hedefliyor.

Oris-Staghorn-Restoration-Limited-Edtion-2.jpg

2000 adet ile limitli saatin satışından elde edilen gelirin bir kısmı ile Oris Mercan Koruma Vakfı çalışmalarının desteklenmesi amaçlanıyor. 

Saatin incelemesine geçmeden önce, Florida merkezli Mercan Koruma Vakfının şimdiye kadar yaptığı çalışmalardan bir örnek verelim: Mercan Koruma Vakfı dünya üzerindeki okyanuslar için önemli değişikliklere imza atmış. 2015 yılında yeniden ekim için gönüllü projeleri ile 22.502 yeni mercan yetiştirmiş ve 40.000 doğal resifi yeniden canlandırmak için ise hazırlıklarına devam etmekte. Aynı zamanda okyanusları korumak ve aksiyon almak için “gönüllü turistleri” eğitmek ve ilham vermek adına 72 dalış¸ programına ev sahipliği yapıyor. 

Şimdi saatin incelemesine geri dönelim; 43.5mm paslanmaz çelik kasaya sahip model tek yöne dönebilen seramik bezele sahip. Saatin ön yüzünde çizilmelere karşı dayanıklı safir kristal cam kullanılmış. Saatin kasası, geçtiğimiz günlerde tanıtılan Aquis koleksiyonun çizgilerini taşıyor. Su geçirmezlik değeri ise 300 metre olarak ayarlanmış.

Oris-Staghorn-Restoration-Limited-Edtion-8.jpg

Mavi renkte hazırlanan kadrana turuncu detaylar eşlik ediyor. Saniye kolunda, tarih göstergesinde ve bezelin 12 noktasında turuncu renk kullanılmış. Dairesel tarih penceresi kullanan Oris, bu sayede kadrana hareket katmış. İndeksler ve kollar oldukça büyük tutulmuş. Ayrıca kullanılan SuperLuminova dolgu ile saatin ışıksız ortamdaki performansı da üst düzeye taşınmış.  

Oris-Staghorn-Restoration-Limited-Edtion-1.jpg

Saatin kalbinde Oris Cal. 735 görev yapıyor. Sellita SW 220-1 temel alınarak tasarlanan otomatik mekanizma, tam kurulumda 38 saat güç rezervi sunuyor. Saatin üretim numarası, üzerinde mercan kabartması yer alan paslanmaz çelik arka kapakta yer alıyor.

Oris-Staghorn-Restoration-Limited-Edtion-4.jpg

Oris Staghorn Restoration kesmek zorunda kalmayacağınız  bir silikon kordon ile beraber geliyor. Silikon kordona kızaklı kolay ayarlanabilir toka eşlik ediyor. Yeni model ayrıca çelik bilezikli olarak da tercih edilebiliyor. 

Oris-Staghorn-Restoration-Limited-Edtion-5.jpg Oris-Staghorn-Restoration-Limited-Edtion-9.jpg

Benzer Haberler