alexa Oris | Williams F1 | Valtteri Bottas Chronograph | HOROBOX
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Oris Williams Valtteri Bottas Chronograph

oris-logo.jpg

Formula 1’in başarılı takımlarından Williams ile süre gelen marka ortaklığında bu sezonu da özel bir modelle taçlandırmayı başaran Oris, Williams ürün grubuna yeni dahil ettiği limitli saatini ekledi. Yeni model dört sezondur Williams formasıyla yarışan başarılı pilot Valtteri Bottas’ın ismini taşıyor. İlk podyumuna 2014 senesinde çıkan başarılı pilot 57 Grand Prix yarışından toplam 326 puan toplayıp dönerek dikkatleri üzerine çekmeyi de başarmıştı.

44mm çapında ve karbon fiber malzemesinden üretilmiş kasa ile sunulan saat WR100M su geçirmezlik değerine sahip. Saatin ön yüzünde yansıma önleyici kaplamaya sahip safir kristal cama yer verilmiş. Saatin kasa rengi ile bütünlük sağlaması açısından bezel, arka kapak, kurma kolu ve butonlar ise siyah DLC kaplamaya sahip titanyumdan imal edilmiş.

Oris-Williams-Valtteri-Bottas-2.jpg

Oris Williams serisinde sıkça karşılaştığımız mavi detaylar bu modelde de göze çarpıyor. Saniye ve kronograf kollarında yine Williams tonunda mavi renk tercih edilmiş. Kasa ile bütünlük sağlaması açısından yine karbon fiberden üretilen kadran saatin sportif karakterini öne çıkartmayı da başarmış.

Oris-Williams-Valtteri-Bottas-1.jpg

ETA Valjoux 7750 otomatik kronograf makine temel alınarak tasarlanan mekanizma 28800vph hızında çalışıyor ve tam kurulumda 40 saat güç rezervi sunuyor. Masif şekilde tasarlanan arka kapak mekanizmayı izlemeye imkân vermese de özenle işlenmiş yapısıyla dikkat çekiyor. Bottas’ın araç numarası olan 77 arka kapağa işlenmiş. Aynı şekilde saatin limit numarası da (770) buradan geliyor.

Oris-Williams-Valtteri-Bottas-3.jpg

Karbon fiber malzeme dolayısıyla oldukça hafif olan saat yine hem hafif hem de saatin siyah ağırlıklı temasıyla mükemmel örtüşen silikon bir kordon ile sunuluyor. Saatin tokası da yine siyah DLC kaplamaya sahip titanyumdan üretilmiş.

Saatin belirlenen liste fiyatı ise 4,350 CHF.

Benzer Haberler