alexa PAM01291 | PAM1291 | Mike Horn Edition | Submersible | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

PAM1291 Submersible Titanium Chrono Flyback Mike Horn Edition

Panerai, dünyaca ünlü kaşif Mike Horn ile devam eden marka ortaklığı çerçevesinde hazırladığı yeni limitli modelini tanıttı.

pam1291-panerai-submersible-titanium-chrono-flyback-mike-horn-edition-1.jpg

İtalyan asıllı kült marka Panerai ve yaşayan kaşifler arasında özel bir yeri olan Mike Horn arasında devam eden uzun soluklu ortaklığın son meyvesi olan model, sadece 500 adet ile limiti üretiliyor.

pam1291-panerai-submersible-titanium-chrono-flyback-mike-horn-edition-2.jpg pam1291-panerai-submersible-titanium-chrono-flyback-mike-horn-edition-3.jpg

Yeni model 47mm Luminor Submersible tarzı kasa ile geliyor. Fırçalanmış titanyumdan üretilen sportif kasanın ön yüzünde, siyah seramik mineyle donatılmış dalgıç tipi bezel ve safir kristal cam yer alıyor. Titanyum kurma kolu muhafazası ve Mike Horn imzalı masif arka kapağın eşlik ettiği kasa, 300 metreye kadar su geçirmiyor. Kronograf özelliğini kontrol eden butonlar ise kasanın sol tarafında bulunuyor.

pam1291-panerai-submersible-titanium-chrono-flyback-mike-horn-edition-4.jpg

Bi-Compax kronograf tarzı kadran, lacivert zemin üzerine eklenmiş sarı bileşenlerden oluşuyor. Yeterli kontrastı sağlayan renk paletinin yanı sıra Super-LumiNOVA fosfor dolgulu kollar ve markörler de, kadranın hemen her ortamda okunabilmesine imkan sağlıyor.

pam1291-panerai-submersible-titanium-chrono-flyback-mike-horn-edition-5.jpg

Yeni modele, Panerai bünyesinde tasarlanıp üretilen, Caliber P.9100 güç veriyor. Flyback kronograf özellikli otomatik mekanizma, 4Hz (28.800vph) frekansında çalışıyor. Incabloc™ darbe sönümleyici sistem ve Glucydur™ balans gibi üstün teknik özelliklerle donatılan mekanizma, çift tulumbalı mimarisinin de yardımıyla, 3 güne kadar güç rezerv süresi sunuyor.

pam1291-panerai-submersible-titanium-chrono-flyback-mike-horn-edition-6.jpg

Sadece 500 adet ile limitli üretilecek modele, biri akordeon tipi mavi kauçuk, diğeri ise İtalyan Donanması üniformalarından ilham alan kauçuk ve kamuflaj kumaştan oluşan yeni UPCamo çift malzemeli kayış olmak üzere iki farklı kayış eşlik ediyor.

pam1291-panerai-submersible-titanium-chrono-flyback-mike-horn-edition-7.jpg

Benzer Haberler