alexa PAM01096 | PAM 1096 | Luna Rossa | Panerai | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Panerai Luminor Luna Rossa GMT – 42 MM (Ref. PAM01096)

Panerai’nin Luna Rosa Takımı ile yaptığı iş birliğinin son ürünü Luminor Luna Rossa GMT – 42 MM, yenilikçi ve dayanıklı malzemesiyle dikkat çekiyor.

pam01096-panerai-luminor-luna-rossa-gmt-42mm-1.jpg

36’ncı America’s Cup’ta zafere giden yol, Yeni Zelanda’nın Auckland şehri açıklarında, Ocak – Şubat 2021’de düzenlenecek Prada Cup Challenger Selection Series’den geçiyor. Bu heyecanlı macerada Luna Rossa Takımı’nın resmi sponsorluğunu üstlenen Panerai, İtalyan tasarımını temsil eden gelişmiş bir saatle, Luminor Luna Rossa GMT – 42mm (PAM01096) ile takımını destekliyor.

pam01096-panerai-luminor-luna-rossa-gmt-42mm-3.jpg

Yeni Luminor Luna Rossa, teknik ve estetik özelliklerinin yanı sıra tasarımında kullanılan yenilikçi materyalle, Scafotech ile Luminor koleksiyonuna katkıda bulunuyor. İnovatif ve sürdürülebilir alaşım, İtalyan takımın yatı AC75’in gövdesinden tedarik edilen karbon fiberden yapılmış. Karbon fiberler geri dönüştürülüp dövülerek ileri teknoloji ürünü bir polimer haline getirilmiş ve saat kadranında kullanılmış. Scafotech, alacalı dokusu sayesinde her saat kadranına özgün bir görünüm kazandırıyor. Luminor Luna Rossa GMT - 42 mm’nin saniye alt kadranı ve GMT kollarının üçgen şeklindeki uçları, Prada logosunun simge renkleriyle süslü. Büyük rakamlar, markörler ve kollar, yeşil ışıldama özellikli Super-LumiNova dolgusuyla kolay okunabilirlik sağlıyor.

pam01096-panerai-luminor-luna-rossa-gmt-42mm-5.jpg pam01096-panerai-luminor-luna-rossa-gmt-42mm-6.jpg

Scafotech’in bu niteliğini, Panerai Laboratorio di Idee’nin ekipleri tarafından geliştirilen ve saat bezelinde kullanılan Carbotech adlı madde de taşıyor. Yapısındaki yenilikçi materyallerle birlikte hafiflik, basınç ve aşınmaya dayanıklılık gibi özellikleri, Luna Rossa GMT – 42mm’yi her türlü ekstrem duruma karşı dirençli hale getiriyor. 100 metreye kadar su basıncına dayanıklılık gösteren model, kumlama tekniği kullanılmış titanyum kasayla geliyor. Arka kapakta, Luna Rossa logosu, Luna Rossa AC75 gövdesinin çizimi ve America’s Cup kupasının çizimi yer alıyor.

pam01096-panerai-luminor-luna-rossa-gmt-42mm-4.jpg

Luminor Luna Rossa GMT – 42mm, tam kurulumda üç günlük güç rezervi sağlayan otomatik mekanizma P.9010/GMT ile çalışıyor.

Yalnızca 250 adetle limitli üretilen model, tonsürton dikişli siyah timsah derisi kayış ve titanyum tokayla tamamlanıyor. Kullanıcıya ilave siyah kauçuk kayış da sunuluyor.

pam01096-panerai-luminor-luna-rossa-gmt-42mm-2.jpg

Benzer Haberler