alexa Panerai | Watches & Wonders 2020 Yenilikler | PAM01663 | PAM 1663 | Fibratech
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Panerai Luminor Marina Fibratech – 44 mm (Ref. PAM01663)

Panerai ile özdeşleşen Luminor Koleksiyonu, markanın yenilikçi malzemesi Fibratech™ ile üretilen Luminor Marina Fibratech™ – 44 mm (PAM01663) modeli ile teknolojik evrimine devam ediyor.

pam01663-officine-panerai-luminor-marina-fibratech-44mm-blue-dial-1.jpg

İtalyan menşeli ünlü markanın bu sene öne çıkardığı Luminor Koleksiyonu, ileri teknoloji ürünü malzemelere yer veren yepyeni modelleri ile saat severlerin beğenisini toplamaya devam ediyor. Markaya patentli Fibratech™ malzemeden üretilen Luminor Marina Fibratech™ – 44 mm (PAM01663) sizlerle...

pam01663-officine-panerai-luminor-marina-fibratech-44mm-blue-dial-5.jpg

Panerai Luminor Marina Fibratech™ – 44 mm (PAM01663), markanın iki ileri teknoloji ürünü malzemesini, Fibratech™ ve Carbotech™, bir araya getiriyor. 44mm çapında ve 15.65 yüksekliğinde tasarlanan Luminor tarzı kasa Fibratech™ malzemeden üretilmiş. Doğal ve eko-sürdürülebilir ham fiberlerden elde edilen Fibratech, dikkat çekici fiziksel ve mekanik özelliklere sahip bir alaşım. Çelikten yüzde 60 daha hafif, dayanıklı ve aşınmaya karşı son derece dirençli malzeme, Panerai Laboratorio di Idee laboratuvarlarında sürdürülen uzun bir çalışma sonucu ortaya çıkmış. Panerai’nin saatçilik alanında uygulamaya sokmak amacıyla geliştirip rafine ettiği Fibratech™, bazalt taşı füzyonu sonucunda üretilen tek yönlü mineral fiberlerden oluşuyor. Kusursuz bir oryantasyonla birbirine eklenen, ardından basınç ve ısı kontrollü bir süreçte birleştirilip polimerlerle bağlanan fiberler ince katmanlar haline geliyor. Fibratech™ homojen olmayan mat gri rengi ve materyalin kesilme şeklinden kaynaklandığı için taklit edilmesi imkânsız bir görünüm sunuyor. 300 metre su basıncına dayanıklı üretilen kasanın bezel ve kurma kolu yine markaya patentli Carbotech™ malzemeden üretilirken, markanın sembolü haline gelen kurma kolu muhafaza parçası ise Fibratech™ malzemeden üretilmiş. Ön yüzünde safir kristal camın yer aldığı kasanın arka yüzünde titanyum kapak kullanılmış.

pam01663-officine-panerai-luminor-marina-fibratech-44mm-blue-dial-2.jpg

Modelin kadranında degrade efektli mavi bir zemin tercih edilmiş. Yine markanın sembol özelliklerinden Sandwich tarzında tasarlanan kadrana, yeşil renkte ışıldama özellikli beyaz Super-LumiNova™ kaplı büyük rakam indeksler ve saat markörleri eşlik etmiş. Tarih penceresi saat 3 konumuna, küçük saniye sayacı ise saat 9 yönüne yerleştirilmiş.

pam01663-officine-panerai-luminor-marina-fibratech-44mm-blue-dial-3.jpg

Panerai Luminor Marina Fibratech™ – 44 mm (PAM01663) modelinde markanın Neuchatel’de yer alan fabrikasında tasarlanıp üretilen Caliber P.9010 mekanizmaya yer verilmiş. 31 taşlı/200 parçalı otomatik mekanizmanın çalışma frekansı 4Hz /28.800vph, tam kurulumda sağladığı güç rezerv süresi ise 72 saat (3 gün) olarak ayarlanmış. Saat, dakika, küçük saniye ve tarih fonksiyonlarına yer veren mekanizmada Glucydur™ balans ve Incabloc™ anti-darbe sistemi kullanılmış.

pam01663-officine-panerai-luminor-marina-fibratech-44mm-blue-dial-4.jpg

Yeni modele eşlik etmesi için mavi Panerai Sportech™ malzeme üzerine beyaz dikişlerin kullanıldığı kayış tercih edilmiş. Kayışın uç kısmında ise siyah DLC kaplama titanyumdan toka kullanılmış.

Panerai Luminor Marina Fibratech - 44mm (Ref. PAM01663) modeli 115.200,00 TL etiketi ile satışa sunuluyor.
Benzer Haberler