alexa Panerai | Luminor | Sealand | Pam00850 | Year of the Monkey | HOROBOX
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Panerai Luminor Sealand Pam00850 Year of the Monkey

wlogo_OFF-C-NE_PANERA-.jpg

Çin takvimine göre bu sene Dünya’da Maymun yılı yaşanıyor. Takvimde 8. Sırada yer alan Maymun yılı zekayı, konuşma becerisini ve yeteneği temsil ediyor.

Daha önce Chopard ve MontBlanc markalarının maymun yılı için hazırladığı saatleri sizlere ulaştırmıştık. Sıradaki maymun yılı saati Panerai’den geldi Panerai Luminor 1950 Sealand 3 Days Automatic Acciaio Pam00850.

Panerai özel üretim bu saat için Sealand Luminor kasa kullanmış. Sealand kasalarda şüphesiz en dikkat çeken nokta işlemeli kapağı. El işçiliği ile üretilen kapakta çelik ilk önce ‘sparsello’ adı verilen alet ile işleniyor daha sonra istenilen boşluklar altı dolgu ile dolduruluyor.

Panerai-Luminor-1950-Sealand-Pam00850-1.png

44 mm kasa çapına sahip saatin önünde ve arkasında safir kristal cam kullanılmış. Su geçirmezlik değeri ise 100 metre. Kapağı açtığımızda ise daha önceki Saeland koleksiyonunda olduğu gibi bizi gümüş renkli bir kadran karşılıyor. SuperLuminova dolgulu siyah Arabic numaratör ve baton indekslere sahip kadranın saat 3 noktasında tarih penceresi, saat 9 noktasında ise  küçük saniye kolu yer alıyor.

Panerai-Pam849-Qatar-KSA-Open.jpg

Panerai’nin otomatik P9000 kalibresinin görev yaptığı mekanizma 197 parçadan oluşuyor ve 3 günlük güç rezervi mevcut. Cam arka kapak sayesinde mekanizmayı seyretmek mümkün.

Panerai-Luminor-1950-Sealand-Pam00850-2.png

Special Edition model grubu içerisinde yer alan Panerai Pam00850 99 adet ile limitli üretilmiş ve satışı sadece Panerai Butiklerinde yapılacak. 

Benzer Haberler