alexa PAM674 | Panerai Traits | Panerai | Jason M. Peterson | Chasing Light | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Panerai Traits Bölüm 1

Saat dünyasının kendine has isimlerinden olan İtalyan menşeli ünlü marka Panerai, markanın dört farklı karakteristik özelliğini öne çıkaran yeni bir sosyal medya projesine imza attı. Işık, Tasarım, Deniz ve Yenilik şeklinde sıralanan bu dört özellikten ilki olan Işık, başrollerinde dünyaca ünlü ABD’li fotoğrafçı Jason M. Peterson ve Luminor Due 3 Days Automatic (PAM674) saatinin oynadığı kısa film çalışması Chasing Light (Işığı Takip Etmek) ile hayat buluyor.

Çektiği müthiş siyah-beyaz fotoğraflar kadar Instagram hesabında topladığı bir milyondan fazla takipçi ile de dünyanın en bilinen fotoğraf sanatçılarından biri olan Peterson, “Composition is important, light is everything” (Kompozisyon önemlidir, ışık ise her şeydir) ilkesiyle ifade ettiği ışık kavramına, Panerai’in penceresinden yeni bir bakış getiriyor. 1940lı 1950li yılların fotoğraf akımlarından ilham alan başarılı sanatçının imzası kabul edilen siyah-beyaz görüntüler eşliğinde hazırlanan kısa filmde, Peterson’ın Luminor Due 3 Days Automatic (PAM674) saati de bu görsel şölende yerini alıyor.

Officine Panerai’e ait sosyal medya hesaplarından, www.paneraitraits.com linkinden ve Peterson’ın şahsi Instagram hesabından takip edilebilen film, 5 Şubat itibarıyla yayınlanmaya başladı bile.

Benzer Haberler