alexa Patek Philippe 2019 Yenilikler | Baselworld 2019 | Patek Philippe | Nautilus | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Patek Philippe Baselworld 2019 Tahminleri

Patek Philippe Baselworld 2019 Yeniliklerini buradan inceleyebilirsiniz.

Patek Philippe Baselworld 2019 Kadın Saatlerini buradan inceleyebilirsiniz.

Rolex – Baselworld 2019 Koleksiyonunu buradan inceleyebilirsiniz.

Baselworld denildiğinde ilk akla gelen diğer bir isim de Patek Philippe. Dolayısıyla yaklaşan fuar öncesinde ünlü markadan gelmesi muhtemel yenilikler hakkında tahminlerimizi paylaşalım istedik.

Baselworld denildiğinde ilk akla gelen diğer bir isim de Patek Philippe. Dolayısıyla yaklaşan fuar öncesinde ünlü markadan gelmesi muhtemel yenilikler hakkında tahminlerimizi paylaşalım istedik.

1976-patek-philippe-first-nautilus.jpg

Patek Philippe’in geleneksel lüks saatçilik içindeki yeri nasıl özel ise, Nautilus modeli de marka için aynı özel konuma sahip. Sadece markayla yeni tanışanların değil sadık Patek Philippe kullanıcılarının da çoğu zaman ilk tercihi olan Nautilus Koleksiyonu, tanıtıldığı günden bu yana değeri sürekli yükselen bir arzu objesi olma özelliğini koruyor. Bu durumun bilincinde olan Patek Philippe de, efsane ürün grubu ile ilgili hem yeni model tasarlama hem de satış/pazarlama yönünden uyguladığı stratejik yaklaşımını sürdürüyor. Sadece paslanmaz çelik Ref. 5711’in serbest pazarda el değiştirdiği fiyata bakarak bile bu yaklaşımın ne derece ilginç(!) sonuçlar doğurduğunu görmek mümkün.

5711-1a-010-patek-philippe-nautilus.jpg

5726-1a-010-patek-philippe-nautilus.jpg 5726a-001-patek-philippe-nautilus.jpg

Konuyu “Baselworld 2019 Patek Philippe yenilikleri” özeline indirgersek, bizim dikkatimizi çeken model Ref. 5726 oluyor. Nautilus Koleksiyonu bünyesinde yer alan ve yıllık takvim, ay fazı göstergesi gibi klasik komplikasyonları sportif ve yaşamın her anında kullanılabilecek bir kostümle sunan model, bugün saat tutkunları arasında en çok tercih edilen Nautilus versiyonları arasında bulunuyor.

5726-1a-001-patek-philippe-nautilus-2.jpg

Bizim bu modeli konu almamızın sebebi ise saat endüstrisinin geneli için olağan, Patek Philippe uygulandığında ise şok etkisi yaratan bir durum... Nedir bu? Koleksiyonda yer alan üç farklı Ref.5726 versiyonunun artık tedarik edilmiyor olması. Evet, bu durum resmen duyurulmamış olsa da (gerçi hiçbir firma böyle bir duyuru yapmıyor ama marka Patek Philippe olunca insan haberlere falan konu olacağını düşünüyor) bayiler artık yeni Ref.5726 taleplerine olumlu cevap vermiyor. Bu durumun spekülatif serbest piyasaya etkilerini malum kaynaklardan izleyerek görmek mümkün ancak konumuz (en azından bu sefer) bu değil...

5726-1a-001-patek-philippe-nautilus-3.jpg

Ref. 5726 her zaman Nautilus Koleksiyonu bünyesinde başarılı modeller arasında yer aldı. Bu durumda modelin sunduğu kullanıcı dostu komplikasyonlar ve sportif Nautilus konseptinin etkisi aşikâr. Ancak işin içinde bir de modelin sınırlı sayıda kadran rengiyle ve sadece paslanmaz çelik olarak üretilmiş olması var. Malu m paslanmaz çelik ve Patek Philippe bir araya geldiğinde, Purist tabir edilen grubu kontrol altında tutmak bir hayli zorlaşıyor.

5726-1a-001-patek-philippe-nautilus-1.jpg

Bizim tahminimiz, markanın bu denli önemli bir modeli tamamen arşive kaldıracağı değil, aksine farklı kadran renkleri veya kıymetli metaller (taşlar?) ile güncelleyeceği yönünde. Ki bu tarzda tasarlanmış bir modelin başarılı olacağına inancımız da elbette sonsuz. Bekleyelim ve görelim bakalım, zaman bizi haklı çıkaracak mı?

5740-1g-patek-philippe-nautilus-perpetual-calendar-.jpg

Benzer Haberler