alexa Paul Newman | Rolex | Daytona | Yeni Sahibine Kavuştu
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Paul Newman’ın Rolex Daytona’sı Yeni Sahibine Kavuştu

Açık arttırma ile satılacağı açıklandığı günden bu yana saat dünyasının gündeminden düşmeyen ünlü saat, 17.52 milyon USD’lik rekor satış rakamıyla şimdiye kadar satılmış en pahalı kol saati olma unvanın da sahibi oldu.

paul-newman-rolex-daytona-2.jpg 

Phillips Müzayede Evi ev sahipliğinde gerçekleşen açık arttırmada, yakın zamanda satılan ve Vietnam’ın en son imparatoru Bao Dai’ye ait olan Rolex Ref.6062 modelinin de 5 milyon USDlık rekoru açık bir farkla kırılmış oldu. Efsane saat, sadece en pahalı Rolex unvanıyla yetinmeyip geçtiğimiz yıl 11 milyon USD’lık satış fiyatıyla dünyanın en pahalı kol saati olma özelliğini taşıyan Patek Philippe Ref. 1518’i de gölgede bıraktı.

paul-newman-rolex-daytona-3.jpg 

Aurel Bachs tarafından yönetilen müzayede, Paul Newman’ın kendi saati olan Rolex Daytona için mütevazı sayılabilecek 1 milyon USD rezerv fiyatı ile başladı. Phillips personelinden Tiffany To ile temsil edilen bir katılımcının verdiği 10 milyon USD’lık teklif ile son derece heyecanlı bir hal alan müzayede, yine açık arttırmaya uzaktan katılan ve Leigh Zagoory ile Natalie Monbaron tarafından temsil edilen teklif sahipleri arasında devam etti.

paul-newman-rolex-daytona-4.jpg

Kısa zaman içerisinde To ve Monbaron’un müşterileri arasında iki bir mücadeleye dönen açık arttırma, Aurel Bachs’ın 15.5 milyon USD’lık teklifte çekici vurmasıyla Monbaron tarafından temsil edilen müşteri adına kapandı. Alıcı komisyonu ile birlikte tam 17.52 milyon USD’a satılan saat, tüm zamanların en pahalı kol saati unvanının da sahibi oldu. 

Benzer Haberler