alexa Paul Newman | Rolex Daytona | Ref. 6239 | Phillips Auction
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Paul Newman’ın Ünlü Daytona’sı Bulundu..!

rolex-logo.jpg

Vintage Rolex dünyasının kült saatlerinden biri kabul edilen ve aynı zamanda Rolex Daytona Ref. 6239 modeline “Paul Newman” takma adını kazandıran efsane saat tekrar ortaya çıktı. Ünlü aktör Paul Newman’ın ikonik saati Rolex Daytona Ref. 6239, sonbaharda New York’ta düzenlenmesi planlanan Phillips müzayedesinde satışa sunulacak.

paul-newman-rolex-daytona-2.jpg

Dünyaca ünlü müzayede evlerinden Phillips, yakın zamanda yeni sahibine kavuşturduğu ve dünyanın şimdiye kadar satılmış en pahalı Rolex saati unvanını kazanan Ref. 6062 “Bao Dai”nin ardından yine özel bir Rolex modelini satışa sunmaya hazırlanıyor. Bahsettiğimiz saat, ünlü aktör Paul Newman’ın, aynı konfigürasyondaki Rolex Daytona Ref.6239 versiyonlarına Paul Newman takma adını kazandıran kendi Rolex Daytona’sı. 

paul-newman-rolex-daytona-3.jpg

Fotoğraf: Wall Street Journal

Daha önce resmi anlamda hiç satışa sunulmamış olan Daytona Ref.6239 Paul Newman, vintage modeller arasında en değerli saatlerden biri kabul ediliyor. Ünlü aktöre eşi Joanne Newman tarafından hediye edilen saatin arka kapağında “Drive Carefully Me” yazısı dikkat çekiyor. Sıkı bir motor sporları meraklısı olan Paul Newman’a yarış otomobilini dikkatli kullanmasını hatırlatan bu kısa not ile kişiselleştirilmiş modelin 1M USD’ın üzerinde bir rakama satılması bekleniyor. 

paul-newman-rolex-daytona-4.jpg

Fotoğraf: Wall Street Journal

Saatin satışının, 26 Ekim 2017 tarihinde New York – ABD’de düzenlenecek Phillips müzayedesinde gerçekleşmesi planlanıyor.

Benzer Haberler