alexa Piaget | Emperador Coussin | XL 700P | Sihh 2016 | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Piaget Emperador Coussin XL 700P

piaget-logo.jpg

Piaget, SIHH 2016’da tanıtacağı ilk modeli Emperador Coussin XL 700P modelinin tanıtımını gerçekleştirdi. Marka, in-house ürettiği ilk kuartz kalibre 7P’nin 40. yılı anısına ürettiği hibrid tasarımlı kuartz/mekanik kalibresini de ilk defa bu modelde kullandı.

Kalibre 700P, Piaget için bir mihenk taşı niteliği taşıyor. Mekanizma içindeki mikro rotor tarafından desteklenen geleneksel mekanik sistem ana zembereğin kurulumundan sorumlu. Eşapman yerine kuartz kontrollü bir hız kontrol ünitesine sahip jeneratör ile mekanik çarkların olması gereken hızda dönmesi sağlanıyor.

Piaget-Emperador-Coussin-XL-700P-3.jpg

Piaget’in bu yeni sistemi , Japon Devi Seiko’nun meşhur Spring Drive kalibresine oldukça benziyor. Piaget’in girişimi ise İsviçre Saat Endüstri’si için bir ilk. Japon ve İsviçre savaşının bu seviyelere gelmesi ise tüketiciler için kesinlikle heyecan verici.

Piaget-Emperador-Coussin-XL-700P-4.jpg

Kalibre 700P de Spring Drive gibi herhangi bir pil barındırmıyor(Kinetic teknolojisinin aksine). Bu kalibreleri elektronik denetimli mekanik sistemler olarak da adlandırabiliriz. Piaget’in önümüzdeki yıllarda benzer altyapıya sahip ve farklı komplikasyonlara sahip saatler üretmesi de beklentiler arasında.

Piaget-Emperador-Coussin-XL-700P-5.jpg

Piaget-Emperador-Coussin-XL-700P-6.jpg Piaget-Emperador-Coussin-XL-700P-7.jpg

Piaget Emperador Coussin XL 700P 46,5mm çapında beyaz altın kasa ile sunuluyor. 34,9mm x 5,5m ölçülerindeki hibrid mekanizmanın güç rezervi ise 42 saat. Piaget, bu yeni modelini yalnızca 188 adet üretecek ve 70.800$ liste fiyatı ile satışa sunacak.

Piaget-Emperador-Coussin-XL-700P-1.jpg

Benzer Haberler