alexa Piaget | Polo Date | Pembe Altın | Kahverengi Kadran
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Piaget Polo Date Pembe Altın & Kahverengi Kadran

Piaget'in 150. yılını kutlama coşkusu devam ederken, markanın lüks ve yenilikçi mirasını yansıtan bir yenilikle karşı karşıyayız: Polo Date serisinin son modeli. Sıcak çikolata rengindeki kadranıyla bu saat, geleneksel zarafeti modern bir çizgiyle harmanlayarak dikkatleri üzerine çekiyor.

Piaget'in ultra-ince mekanizmaların öncüsü olarak tanınması, 1950'lerden beri süregelen bir başarı hikayesi. 2mm'lik Altiplano Ultimate Concept Tourbillon gibi dünya rekorları kıran saatlerle marka, tahtını geri kazanmanın gururunu yaşıyor. Ancak, bu sadece bir başlangıç; 1979 Polo modelinin göz alıcı altın re-issue versiyonu da büyük beğeni topluyor. Ancak çoğumuzun aşina olduğu model, son olarak 2016'da güncellenen Polo'nun lüks spor saati versiyonu. 1979 Polo ile spor saat arasındaki benzerlikler hemen göze çarpmasa da, kadranı süsleyen oyuklar, orijinal Polo'nun ayırt edici desenlerini anımsatıyor. Son Polo Date modeli ise sıcak pembe altın kasa ile muhteşem uyum sağlayan, yeni bir, çikolata-kahverengi kadranla karşımıza çıkıyor.

piaget-polo-date-rose-gold-brown-dial-1.jpg

Polo Date serisindeki en basic model, çeşitli kadran renklerinde sunuluyor. Yeni çikolata-kahverengi kadran, imza niteliğindeki yuvarlak, yastık şekilli kasanın içinde muhteşem görünüyor. 42mm çapında ve ince 9.4mm yüksekliğindeki bu kasa, otomatik, 100m suya dayanıklı bir spor saati için oldukça ince. Safir kristal arka kapağı ise dikkat çekiyor. Geniş ön yüzü, yatay fırçalama ve cilalanmış bezel ile süslenmiş, kasa yanları ise zarif bir şekilde saten-fırçalanmış ve cilalanmış kenarlarla tamamlanmış.

piaget-polo-date-rose-gold-brown-dial-2.jpg

Diğer Piaget Polo Date modelleri gibi, kahverengi kadran da yatay guilloché oyukları, 6 saat pozisyonunda çerçeveli bir tarih penceresi ve aplik pembe altın indekslerle dikkat çekiyor. Altın renkli saat ve dakika ibreleri fosforlu, merkezi saniye ibresinde ise bir 'P' işareti bulunuyor.

piaget-polo-date-rose-gold-brown-dial-3.jpg

Polo Date'in arka kapağındaki safir kristal, ince 4mm kalınlığındaki 1110P kalibreyi görüntülememize izin veriyor. 4Hz frekansında çalışan otomatik mekanizma, 50 saatlik güç rezervi sunuyor. Köprülerde dairesel Côtes de Genève ve barut grisi rotorun yanı sıra ana plakada eğim ve perlajla süslenen mekanizma, Piaget'nin işçilik ve hassasiyete olan bağlılığının bir kanıtı olarak bizleri selamlıyor.

piaget-polo-date-rose-gold-brown-dial-4.jpg

Polo Date, pembe altın ardillon toka ile birlikte gelen kahverengi timsah derisi kayışla tamamlanıyor. Gündelik veya resmi her türlü etkinlik için uygun olan bu saat, çikolata tonlarıyla göz kamaştırıyor ve nereye giderse dikkatleri üzerine çekiyor. Piaget'in lüks spor saati Polo Date, saat dünyasına yeni bir soluk getiriyor ve markanın 150 yıllık mirasını gelecek nesillere taşıyor.

Benzer Haberler