alexa Polo S | Piaget | Yeni Model | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Piaget Polo S

piaget-logo.jpg,

Hayat verdiği klasik modellerle hafızalara kazınan lüks saat üreticisi Piaget, 80li yıllara damgasını vuran spor modeli Piaget Polo’nun yeni modelini tanıttı.  

Saat dünyasının unutulup giden modelleri arasında yerini alan Piaget Polo, aslında oldukça popüler ve başarılı bir modeldi. Saatseverlerle ilk buluşmasını 1979 senesinde yaşayan model, 80li yılların yuppie jenerasyonun vazgeçilmez aksesuarlarından biri halini almış, kısa zaman zarfında milyonerlerin bileklerini süsler hale gelmişti. Bileziğinde yer alan barların, kadranın etrafında kalan kasa kısımlarında da devam ettiği özgün tasarımıyla belleklerde yer eden Piaget Polo, maalesef geçirdiği çeşitli makyaj ve güncellemelere rağmen eski başarısını bir daha yakalayamamıştı.

piaget-polo-1979-2.jpg piaget-polo-1979.jpg

Başarılı bir kararla bir döneme damgasını vurmuş bu özel modeli tekrar güncel koleksiyonuna dahil eden Piaget, yeni koleksiyonun baz modelini 10000,00 USD fiyat barajının altında tutarak ticari anlamda da son derece mantıklı bir pazarlama stratejisini de uygulamayı ihmal etmedi.

Piaget-Polo-S-5.jpg

Tüm bu olumlu gelişmelerin yanında maalesef eleştiri oklarının hedefi olmasına kesin gözüyle bakılan bir mevzu var; Yeni Polo S, dünyaca ünlü tasarımcı Gerald Genta’nın zamana meydan okuyan eseri Patek Philippe Nautilus’la ciddi benzerlikler taşıyor.

Konu spor saatler olduğunda jenerik tasarımların etkisi altında kalmamak neredeyse imkânsız. Özgün olmaya çalışırken absürt olmaktan kurtulamayan sayısız deneme de, tasarım işinin ne kadar zor olduğuna işaret eden diğer bir gerçek olarak yerini alıyor. Ancak yine de Piaget gibi bir markanın yeniden hayat verdiği böylesine özel ve karakteristik bir modeline Nautilus gibi bir ilham kaynağı seçmesi biraz garip olmuş.

Piaget-Polo-S-1.jpg

Markanın giriş seviye koleksiyonu unvanını taşıyan Piaget Polo S Collection, 42mm çapa sahip, paslanmaz çelikten üretilmiş kasalarda gelen iki farklı modelden oluşuyor. Tarih fonksiyonuna sahip otomatik ve otomatik kronograf olarak tasarlanan modeller, birkaç farklı renkte kadran seçeneği ile sunuluyor.

Piaget-Polo-S-2.jpg

Her iki modelin de içinde markanın in-house tasarımı ve üretimi olan mekanizmalar yer alıyor.  Otomatik versiyona Caliber 1110P hayat verirken, kronograf versiyon ise Caliber 1160P ile geliyor. Her iki mekanizma da markanın başarılı mekanizmaları 800P ve 880P tabanlı tasarımlardan oluşuyor. Piaget marka olarak mekanizmalarında oldukça kapsamlı dekoratif özelliklere yer veren bir marka. Bu durumdan dolayı yeni seriye hayat veren mekanizmalarda da dekorasyon anlamında başarılı detaylar yer alacağından eminiz lakin -özellikle ürünlerin satış fiyatı göz önüne alındığında- beklentiyi çok yukarıda tutmamakta fayda var diye düşünüyoruz.

output_hCW7WA.gif

Polo S otomatik için açıklanan satış fiyatı USD 9350,00. Polo S Chronograph ise USD 15500,00 etiket fiyatı ile satışa sunulacak. Her iki model için satış noktalarına ulaşma tarihi ise Eylül 2016 olarak öngörülüyor.

Piaget-Polo-S-3.jpg

Benzer Haberler