alexa Porsche Design | Chronograph | 1 - 75 Years of Porsche Edition | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Porsche Design Chronograph 1 - 75 Years of Porsche Edition

Porsche Design, ünlü otomobil üreticisinin sektördeki 75. yılını, yeni bir limitli üretim model ile kutluyor. 

porsche-design-chronograph-1-75-years-of-porsche-edition-1.jpg

Ünlü otomobil üreticisinin ilk modeli 356 No.1’in yollarla buluşmasının 75. yılını taçlandırmak için tasarlanıp üretilen yeni model, saat tutkunlarını ve markanın sadık hayranlarını bir araya topluyor. 

porsche-design-chronograph-1-75-years-of-porsche-edition-2.jpg

Yeni versiyon, güncel Porsche Design model ailesinden aşina olduğumuz, 40mm çapında ve 14.15mm yüksekliğinde tasarlanmış, kasa ile geliyor. Siyah titanyum-karbit alaşımdan üretilen kasanın yüzeyi mat görüntüsüne, cam parçaları kullanılarak uygulanan mikro-kumlama işlemi ile kavuşuyor. Siyah kaplamalı titanyum kurma kolu ve kronograf butonlarının eşlik ettiği kasanın ön yüzünde yansıma önleyici kaplamaya sahip safir kristal cam yer alıyor. 100M su geçirmezlik sunan sportif kasanın arka yüzünde ise, safir kristal cam bölmeli titanyum arka kapak görev yapıyor. 

porsche-design-chronograph-1-75-years-of-porsche-edition-3.jpg

Porsche Design Chronograph 1 - 75 Years of Porsche Edition, siyah/beyaz kontrastını temel alan, hem şık hem de işlevsel bir kadrana ev sahipliği yapıyor. Ön cam seviyesinden aşağı yerleştirilen kadran ile kasa arasında kalan boşluk, iç bükey tasarımlı ve takimetrik skalalı iç bezel ile kapanıyor. Saat 3 yönünden gün ve tarih göstergelerine yer veren kadranda kullanılan, SLN fosfor dolgulu kollar ve indeksler, hemen her ortamda mükemmel okunabilirlik vadediyor. Modern Porsche Design logosunun da yer aldığı kadran, parlak kırmızı kronograf saniye kolu ile hareket kazanıyor.

porsche-design-chronograph-1-75-years-of-porsche-edition-4.jpg

Yeni modelin kalbinde, markanın WERK 01.140 referanslı mekanizması yer alıyor. COSC sertifikalı ve otomatik kronograf özellikli mekanizma 4Hz (28.800vph) frekansında çalışıyor ve tam kurulumda 48 saate kadar güç rezerv süresi sunabiliyor. Gücünü markanın efsanevi jantı Fuchs’a gönderme yapan rotordan alan kalibre, safir kristal cam bölmeli kapaktan zevkle izlenebiliyor. 

porsche-design-chronograph-1-75-years-of-porsche-edition-5.jpg porsche-design-chronograph-1-75-years-of-porsche-edition-6.jpg

Porsche Design Chronograph 1 - 75 Years of Porsche Edition, perfore siyah deri kayış ve deri astarlı siyah tekstil kayış olmak üzere iki farklı kordon alternatifi ile geliyor. 8 Haziran itibarıyla markanın yetkili satış noktalarında ve resmi e-ticaret sitesinde satışa sunulan, 475 adet ile limitli model için belirlenen liste fiyatı ise EUR 9,975 (vergiler dahil).

porsche-design-chronograph-1-75-years-of-porsche-edition-7.jpg porsche-design-chronograph-1-75-years-of-porsche-edition-8.jpg

Benzer Haberler