alexa Omega | Speedmaster | Moonphase | Master Chronometer Chronograph | Baselworld 2016
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Pre-Basel 2016: Omega Speedmaster Moonphase Master Chronometer Chronograph

omega-logo.png

Baselworld 2016 süresince lansmanı yapılması planlanan modeller her geçtiğimiz gün bir yenisi daha ekleniyor. Saat dünyasının heyecanla beklediği organizasyonun önemli katılımcılarından Omega, Speedmaster koleksiyonunun en yeni üyesi Speedmaster Moonphase Master Chronometer Chronograph ile saat severlerle buluşuyor.

Omega-Speedmaster-Moonphase-Chronograph-Master-Chronometer-1.jpg

44mm çapındaki yeni nesil kasa paslanmaz çelikten üretilmiş. Çarpıcı bir mavi tonunda tasarlanan kronografın yine en dikkat çeken özelliklerinden bir tanesi saat 6 noktasında yer alan ay fazı göstergesi.

Omega-Speedmaster-Moonphase-Chronograph-Master-Chronometer-2.jpg

Yeni Speedmaster’ın merakla beklenen diğer bir özelliği ise tamamı Omega tasarımı ve üretimi olan kronograf mekanizması Caliber Ref. 9904. Önceki modellerde yer alan 9300 serisi mekanizmaların güncellenmiş hali diyebileceğimiz 9904 toplamda 368 parçadan oluşuyor.

Omega-Speedmaster-Moonphase-Chronograph-Master-Chronometer-3.jpg

Yeni model teknik anlamda Master Co-Axial ve Chronometer değerlerini aynı anda karşılayabilen yapısı sayesinde Master Chronometer sertifikasını da almaya hak kazanıyor. Bu arada unutmadan hatırlatalım; yeni Speedy aynı zamanda METAS (Swiss Federal Institute of Metrology) sertifikasına da sahip. Standard COSC sertifikasyonuna göre daha hassas değerler ve daha yoğun süreçler içeren bu sertifika Omega’nın son dönem modellerinde boy gösteren önemli bir özellik olarak karşımıza çıkıyor.

Omega-Speedmaster-Moonphase-Chronograph-Master-Chronometer-4.jpg

Yeni Omega Speedmaster Moonphase Master Chronometer Chronograph’ı lansman fotoğraflarından oldukça beğendiğimizi söyleyebiliriz.  Baselworld 2016 fuarında yakından incelemeyi planladığımız modelin özel fotoğrafları için Horobox’tan ayrılmayın..! 

Benzer Haberler