alexa MeisterSinger | Neo Plus | 40mm | Pre-Basel 2017
Horobox

Dk. Okuma Süresi

MeisterSinger Neo Plus 40mm

meistersingerlogo.png

Tek kollu mekanik saat akımının en önemli temsilcilerinden MeisterSinger, beğenilen ürün grubu Neo serisine 40mm’lik yeni versiyonlar ekledi.

MesiterSinger-Neo-Plus-40mm-Baselworld-2017-1.jpg

Sektörde SIHH 2017 rüzgârları tüm hızıyla esedursun, yaklaşan Baselworld 2017 fuarından haberler gelmeye başladı bile… Regülâtör tarzı saatlerin ilk akla gelen üreticilerinden MesiterSinger, nispeten daha ince kasa ve çerçeveye sahip serisi Neo, uzun zamandan bu yana 36mm’lik kasalar ile sunuluyordu. Küçük ve minimal kasa yapısı ile daha çok ince bilekli kullanıcılar tarafından tercih edilen modelin büyük kardeşi,  Mart ayında düzenlenecek Baselworld 2017 fuarında görücüye çıkacak.

MesiterSinger-Neo-Plus-40mm-Baselworld-2017-2.jpg MesiterSinger-Neo-Plus-40mm-Baselworld-2017-4.jpg

MeisterSinger Neo Plus ismi ile piyasaya çıkacak model 40mm paslanmaz çelik kasaya sahip. Saatin oldukça ince tasarlanmış kasasında çerçeve kısmı neredeyse yok gibi duruyor. 36mm’lik versiyonda olduğu gibi, Neo Plus modelinin ön yüzünde de akrilik cam bulunuyor.

MesiterSinger-Neo-Plus-40mm-Baselworld-2017-5.jpg

Saatin, 36mm’lik modele sadık kalınarak tasarlanmış kadranının 5 farklı renk seçeneği yer alıyor. Şerifli Helvetica fontu ile minimalist tasarım ruhunu benimseyen Neo Plus, diğer birçok MeisterSinger modelinde olduğu gibi tek kollu tasarımı ile dikkat çekiyor. Yeni modelin tarih penceresi ise saat 6 konumunda yer alıyor.

MesiterSinger-Neo-Plus-40mm-Baselworld-2017-3.jpg

Neo Plus modelinin teknik özelliklerinde mekanizma olarak hem ETA 2824-2 hem de Sellita SW200-1 yer alıyor. Hem yapı hem de dayanıklılık konusunda benzer özellikler gösteren bu iki mekanizmayı özellikle giriş seviye pek çok İsviçreli otomatik modelde görmek mümkün. Her iki mekanizmayı da teknik özellikler kısmında belirten MeisterSinger, muhtemelen elindeki ETA 2824-2 stoklarını bitirdikten sonra Sellita SW200-1 kalibre ile yoluna devam edecek gibi görünüyor. Tam kurulumda 38 saatlik güç rezervi sunan mekanizmalar, 4 Hz frekansında çalışıyor. 

Yeni seride yer alan tüm modeller, kadran rengi ile uyumlu deri kordonlar ve paslanmaz çelik tokalar ile geliyor. 

Benzer Haberler