alexa Christophe Claret | Maestro | Pre-SIHH 2017 | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

PRE-SIHH 2017 Christophe Claret Maestro

christophe-claret-logo.jpg

SIHH 2017’de bağımsız markalar arasında yer alan Christophe Claret fuar öncesi son gözdesi “Maestro” modelini beğenilere sundu.

Christophe-Claret-Maestro-3.jpg

Yıllardır yaptıkları yenilikler ile saat severleri kendilerine hayran bırakan marka geleneksel İsviçre saatçiliği ile modern tasarımın harika uyumunu “Maestro” modelinde sunuyor.

Christophe Claret “Maestro” ilk farklı kasa malzemesine (grade 5 titanyum ve 5N pembe altın) sahip olacak. 42mm çapında tasarlanan kasa 16mm’lik bir kalınlığa sahip. Saatin su geçirmezlik değeri 30 metre.

Christophe-Claret-Maestro-4.jpg

Titanyum kasaya sahip modelin kadranında mavi detaylar yer alırken pembe altın kasalı modelde kırmızı detaylara yer verilmiş. İskelet formunda tasarlanan kadranda dikkat çeken birkaç nokta var bunlardan ilki saat 5 noktasındaki tarih göstergesi. Bir diğeri ise saat 7 konumundaki balans çarkı. Saatin diğer bir fonksiyonu da mekanik bir hatırlatıcı, saat 4 konumunda yer alan ve MEMO isminin verildiği fonksiyon. Kullanıcı hatırlamak istediği bir şey olduğunda kasanın yanındaki butona basarak mekanizmayı aktif hale getiriyor. İşi bittiğinde ise yine butona basarak MEMO fonksiyonunu resetleyebiliyor.

Christophe-Claret-Maestro-2.jpg

Saatin kadranında yer alan 3 göz alıcı noktaya da konik formda doğal safir taş yerleştirilmiş.

Christophe-Claret-Maestro-5.jpg

Christophe Claret “Maestro” gücünü kalibre DMC16’dan alıyor. 342 parçadan oluşan mekanizma saatte 21,600 vuruş (3 Hz) ile çalışıyor. Elle kurmalı mekanizma tam dolumdan sonra 168 saat (7 gün) güç rezervi sunuyor.

Christophe-Claret-Maestro-1.jpg

Saatlerin kordonlarında siyah renk timsah derisi kullanılmış.

Her iki modelde 88 adet ile limitli üretim olacak. Titanyum model (Ref. MTR.DMC16.100-188) CHF 68,000, pembe altın model (Ref. MTR.DMC16.000-088) ise CHF 76,000 fiyat etiketi ile vitrinlerde olacak.

Benzer Haberler