alexa RADO | Captain Cook | Two Tone Models | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

RADO Captain Cook – Two Tone Models

RADO, dalgıç saatleri segmentindeki başarılı model ailesine eklediği çelik/altın temalı yeni modellerini tanıttı.

rado-captain-cook-two-tone-models-1.jpg

Markanın endüstride de öncülüğünü yaptığı yıpranmalara dayanıklı özel alaşımların yanı sıra klasik skin-diver tarzında modelleri de bünyesinde toplayan koleksiyon, yeni modelleri ile son yıllarda yeniden gündeme gelen bi-color temasını bileklere taşıyor.

rado-captain-cook-two-tone-models-2.jpg

Yeni modeller 42mm çapında ve 12.3mm yüksekliğinde tasarlanmış, paslanmaz çelik kasa ile geliyor. Tek yöne dönebilen dalgıç bezeli ve kurma kolu ise, sarı veya pembe altın PVD kaplama seçenekleri ile sunuluyor. Seramik bezel minesi ve ön yüzde bombeli safir kristal cam ile donatılan modeller, geçmiş versiyonlarda olduğu gibi, 300 metre su basıncına dayanım sunuyor.

rado-captain-cook-two-tone-models-3.jpg

Çelik/altın temalı yeni modellere, degrade efektli lake kadranlar eşlik ediyor. Modern Captain Cook model ailesinin tasarım detaylarına yer veren kadran, yeşil zemin/sarı altın bileşenler  ve mavi zemin/pembe altın bileşenler alternatifleri ile geliyor. SLN fosfor dolgusu sayesinde hemen her ışık altında mükemmel okunabilirlik sunan kadranların saat 12 hizasında ise sentetik safirden üretilmiş, dönebilen RADO amblemi bulunuyor.

rado-captain-cook-two-tone-models-4.jpg rado-captain-cook-two-tone-models-5.jpg

Yeni modeller, markanın muhtelif modellerinden tanıdığımız, Caliber RADO R763 ile hayat buluyor. Swatch Group markalarından ETA’nın 2824 kodlu kalibresi temel alınarak geliştirilen otomatik mekanizma, tam kurulumda sağladığı 80 saatlik güç rezerv süresi ile göz dolduruyor.

rado-captain-cook-two-tone-models-6.jpg

Şık modeller, temaya uygun tasarlanmış, çift tonlu metal bilezikler ile geliyor. Orta kısımları PVD altın kaplama bileziklere RADO imzalı katlanır klips eşlik ediyor. Modellere dair referans ve fiyat bilgileri ise şu şekilde:

rado-captain-cook-two-tone-models-1.jpg

R32137203 Pembe Altın PVD / Mavi - EUR 2,600

rado-captain-cook-two-tone-models-8.jpg

R32138303 Sarı Altın PVD / Yeşil - EUR 2,600

Benzer Haberler