alexa Ref. 657.0129.3.431 | Rado | DiaMaster | Grande Seconde | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Rado DiaMaster Grande Seconde Ref. 657.0129.3.431

Rado-Logo.png

Sade ve işlevsel tasarımları kadar zamanın yıpratıcı etkilerine karşı koyan alternatif materyallere yer veren modelleriyle de saat dünyasının kendine has markaları arasında yer alan Rado, DiaMaster Grande Seconde modeli ile Baselworld 2017 envanterimizde yerini aldı. Markaya patentli High-Tech Ceramic malzemeden üretilen model, ilginç kadran tasarımı ile dikkat çekiyor.

rado-diamaster-grande-seconde-baselworld-2017-2.jpg

Swatch Group çatısı altında faaliyetlerine devam eden Rado, özellikle seramik ve tungsten gibi alternatif malzemeleri saat dünyasında ilk kullanan markalar arasında yer alması ile biliniyor. Zamanın yıpratıcı etkilerini en aza indirmeyi hedefleyen malzemeler konusunda güçlü bir Know-How’a sahip olan marka, günümüz modellerinde de aynı çizgiyi korumaya devam ediyor.

Rado’nun Baselworld 2017 fuar standına yaptığımız ziyaret esnasında inceleme fırsatı bulduğumuz GOOD DESIGN™ ödüllü Rado DiaMaster Grande Seconde Koleksiyonu’nun yeni modeli sizlerle…

rado-diamaster-grande-seconde-baselworld-2017-1.jpg

Modelin 43mm çapındaki kasası mono-blok yani tek parça olarak tasarlanmış. Markanın patentli alaşımı High-Tech Plazma Ceramic malzemesinden üretilen kasanın ön yüzünde hafif bombeli şekilde tasarlanmış safir kristal cama yer verilmiş. İnce ancak uzun yapısıyla dengeli bir kullanım sağlayan boynuz yapısı ile dikkat çeken kasanın tamamında parlak yüzeyler tercih edilmiş. 100 metre su geçirmezlik değeri sunan kasanın arka kapağında ise asimetrik yerleştirilmiş safir kristal bir pencereye yer verilmiş. Rahat bir kavrama sunan ayar tepesinin üzerine de marka logosu işlenmiş.

rado-diamaster-grande-seconde-baselworld-2017-8.jpg

Zamanın yıpratıcı etkilerini en aza indirmeyi hedefleyen malzemeler konusunda güçlü bir Know-How’a sahip olan marka, günümüz modellerinde de aynı çizgiyi korumaya devam ediyor.

Parlak plazma seramik kasasıyla ilgiyi üzerine çekmeyi başaran model, özgün kadran tasarımıyla da bu ilgiyi sıcak tutmaya devam ediyor. İç içe geçen yuvarlak alt kadranların bir araya gelmesinde oluşan tasarımda, her bölme için farklı bir yüzey formu hazırlanmış. Aslında tek renk olmasına rağmen bu farklılık sayesinde hareketli bir görünüme kavuşan kadran, metalik gri rengiyle plazma seramik kasaya mükemmel uyum sağlamış.

rado-diamaster-grande-seconde-baselworld-2017-3.jpg

Kadranın sağ tarafında yer alan büyük alt kadran zamanın okunduğu bölün olarak ayrılmış. Romen rakamı indekslerin yer aldığı kadranda marka logosu ve “automatic” yazısı gibi detaylara yer verilmiş. Kadranın sol tarafında yer alan küçük alt-kadranda ise küçük saniye ver tarih penceresi fonksiyonlarına yer verilmiş. Monochrome bir görüntü sunan kadran, sade ve temiz dizilimi sayesinde net bir okunabilirlik sağlamayı başarmış.

rado-diamaster-grande-seconde-baselworld-2017-4.jpg

Modelin içerisinde yine Swatch Group markalarından olan ETA’nın Caliber Ref. 2892 mekanizması kullanılmış. Tam kurulumda 45 saatlik güç rezervi sunan mekanizmanın izlenmesi, safir kristal bölmeli arka kapak sayesinde mümkün kılınmış.

rado-diamaster-grande-seconde-baselworld-2017-7.jpg

Timsah derisi kahverengi kayış ve Rado amblemli katlanır klips ile gelen saatin liste fiyatı ise ( TR listesi ) 8700,00 TL olarak belirlenmiş.

rado-diamaster-grande-seconde-baselworld-2017-6.jpg rado-diamaster-grande-seconde-baselworld-2017-5.jpg

Benzer Haberler