alexa Rado | Diastar | Original | Skeleton | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Rado Diastar Original Skeleton Ref. R12162153

Rado, efsanevi model ailesi DiaStar Original koleksiyonuna, iskelet kadranla donatılmış yeni bir referans ekliyor.

rado-diastar-original-skeleton-1.jpg

Master of Materials (Malzemelerin Efendisi) mottosunun haklı sahibi marka, bu kapsamda tasarlanıp üretilmiş birçok efsane modele yer veren geniş arşiviyle de biliniyor. Bu modeller arasında, sadece eliptik kasa formuyla değil, ön kısımda yer alan ve zarar vermesi neredeyse imkansız Tungsten-Karbit alaşımından üretilen bezeliyle de hafızalara kazınan, DiaStar Original da yer alıyor. Orta yaşın üzerinde birçok saat sever için markayla özdeşleşen tasarım, tanıtıldığı 1962 yılından bu yana ilk defa, iskelet tarzı bir kadran ile sunuluyor. 

rado-diastar-original-skeleton-2.jpg

Yeni model, 38mm x 45mm x 11.9mm ölçülerinde tasarlanmış, eliptik kasa ile geliyor. Paslanmaz çelikten üretilen modelin ön yüzünde, orijinal modele gönderme yapan, Ceramos alaşımından üretilmiş geniş bezel yer alıyor. Kasanın ön yüzünde yansıma önleyici kaplama uygulanmış, kare fasetli safir kristal cam görev yapıyor. Orijinal modele saygı duruşunda bulunan bu detaylarla beğeni toplayan kasanın arka yüzünde ise, safir kristal cam bölmeli kapak bulunuyor. Klasik formuyla kendini bilekte belli etmesi kuvvetle muhtemel kasa, WR100M su geçirmezlik değeri ile ortalama su aktivitelerinde de kullanıcısına eşlik etmeye devam ediyor. 

rado-diastar-original-skeleton-3.jpg

Yeni versiyon, markanın endüstriyel tasarım dilini başarıyla yansıtan, perfore kadranıyla dikkat çekiyor. Şık kadrandan görünen antrasit köprüler, beyaz dakika çizgili siyah bölüm halkası ve beyaz SLN'li altın indeksler, beyaz SLN ile işlenmiş altın akrep ve yelkovan, altın merkezi saniye ibresi ve saat 9'da döner Rado ankrajı, markanın tasarım dilini ve felsefesini tek seferde özetleyen bir tuval gibi duruyor. 

rado-diastar-original-skeleton-4.jpg

Swatch Group çatısı altında faaliyetlerine devam eden kardeş şirket ETA’nın ürettiği, 80 saat güç rezervli otomatik Caliber R808 hayat bulan neo-klasik model bileğe, paslanmaz çelikten üretilmiş, üç baklalı bilezik ile sabitleniyor. Model için açıklanan liste fiyatı ise CHF 1,950.

Benzer Haberler