alexa 01.766.0069.3.115 | Hyperchrome | Ultra Light | Rado
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Rado HyperChrome Ultra Light Deep Grey

Rado-Logo.png

Rado’nun, Baselworld 2016 yenilikleri arasında saatseverlerle buluşan ultra-hafif modeli HyperChrome Ultra Light, retro esintiler taşıyan yeni kadranlı versiyonu ile boy gösterdi.

Saat dünyasında kullanım alanı hızla yaygınlaşan alternatif materyaller içinde önemli bir yer taşıyan seramiği, endüstriyle tanıştıran marka olarak bilinen Rado, sade ancak işlevsel tasarımıyla olduğu kadar süper-hafif materyalleri buluşturan yapısıyla da beğeni toplayan HyperChrome Ultra Light modeline yeni bir kimlik kazandırdı.

Sadece 56gr ağırlığıyla kolda yokmuş hissi uyandıran modelin barındırdığı bu ilginç özelliğinin biraz gölgesinde kalan kadranı konusundaki geri dönüşleri değerlendiren Rado, 2017 yılı için yepyeni bir kadran tasarlamış.

Rado-HyperChrome-Ultra-Light-1.jpg

Yeni tasarlanan kadranda iki farklı yüzey kullanılmış. Hem desen hem de yükseklik olarak birbirinde farklı hazırlanan yüzeyler sayesinde, eski modelde yer alan kadranın durağan görüntüsünü bertaraf edilmiş. Kadranın iki yarısına simetrik şekilde konumlandırılmış perfore boşluklardan görünen alt yüzey, enine yerleştirilmiş yatay çizgiler sayesinde saate retro bir hava katmayı başarmış.

Baton indeksler ve ibreler ile okunabilirliği de olumlu yönde gelişen kadran kırmızı uçlu saniye kolu ile sportif bir görünüme kavuşmuş.

Saatin 43mm çapındaki süper-hafif kasası, bir önceki model ile tamamen aynı şekilde üretilmiş. Silikon nitrit alaşımından yapılmış mat gri renkli seramikten imal edilen kasa son derece sert ve dayanıklı yapısına rağmen oldukça hafif şekilde tasarlanmış. Kasayı bir araya getiren bezel, orta kısım ve kapak gibi tüm parçalar seramikten üretilirken, yan kısımlarda titanyum güçlendiriciler kullanılmış.

Rado-HyperChrome-Ultra-Light-3.jpg

Sadece 56gr ağırlığıyla kolda yokmuş hissi uyandıran modelin barındırdığı bu ilginç özelliğinin biraz gölgesinde kalan kadranı konusundaki geri dönüşleri değerlendiren Rado, 2017 yılı için yepyeni bir kadran tasarlamış.

Saatin içerisinde ETA 2892 tabanlı ve Caliber A31.L101 referanslı otomatik mekanizmaya yer verilmiş. Tam kurulumda sağladığı 65 saatlik güç rezerviyle dikkat çeken mekanizmanın köprüleri saatin hafif olması için prina yerine alüminyumdan üretilmiş.

Rado-HyperChrome-Ultra-Light-2.jpg

Hafiflik konusunda hassas kullanıcıları fazlasıyla memnun etmesine rağmen süper-sade kadranıyla görsel çekicilik mevzusunda biraz zayıf kalan HyperChrome Ultra Light, bu yeni kadran tasarımıyla kesinlikle yepyeni bir görünüme kavuşmuş.

8300,00 TL fiyat etiketiyle vitrinleri süslemeye başlayan Rado HyperChrome Ultra Light “Deep Grey” kesinlikle yakından görülmeyi hak eden başarılı bir model.

Benzer Haberler