alexa Ref. 764.6030.3.117 | Rado | Tradition | Captain Cook | MKIII | İnceleme | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Rado Tradition Captain Cook MKIII (Ref. 764.6030.3.117)

Rado-Logo.png

Haberimize konu modelin çıkış noktası sayılan Rado HyperChrome Captain Cook, Baselworld 2017 bünyesinde saat meraklılarının beğenisine sunulmuş ve büyük ilgi toplamıştı. Sade ve işlevsel tasarımlarıyla olduğu kadar, zamanın yıpratıcı etkilerine meydan okuyan materyalleri kullanması ile de tanınan Rado’nun Heritage akımına olan cevabı diyebileceğimiz model, 1960lı yıllara gönderme yapan tasarımıyla olumlu geri dönüşler almıştı. Marka özelinde son yılların en ilginç yenilikleri arasında yer alan model yakın zamanda yeni bir versiyona kavuştu.

Rado-Tradition-Captain-Cook-MK-2.jpg

Yeni model 46.8mm x 48.3mm x 13.9mm ölçülerinde tasarlanmış ve HyperChrome Captain Cook modelinden farklı olarak Tonneau (fıçı) tarzında hazırlanmış bir kasa içerisinde geliyor. 200 metre / 20 bar su basıncına dayanıklı üretilen ve vidalı ayar kolu ile donatılan kasanın ön yüzünde ise plexiglas efekti veren kutu tipi safir kristal cam yer alıyor. Hafif titanyum alaşımdan imal edilen kasa yok denecek kadar kısa boynuz tasarımı ile ince bileklerde bile konforlu kullanım olanağı vadediyor.

Rado-Tradition-Captain-Cook-MK-3.jpg

Modelin kadranı da tamamen 1960lı yıllara gönderme yapan detaylar sunuyor. İçten tek yöne dönebilen dalgıç bezelinde yer alan tüm semboller fosforlu üretilmiş. Ayrıca ilk 15 dakikayı işaret eden kısım da dikkat çekmesi için parlak sarı tasarlanmış. Kontrast renklerden oluşan gün ve tarih göstergesi saat 3 hizasına konumlandırılmış. Kılıç tarzında tasarlanan geniş kollar da kolay ayırt edilebilsin diye farklı renklerde hazırlanmış.

Rado-Tradition-Captain-Cook-MK-1.jpg

Rado Tradition Captain Cook MKIII, markanın bağlı olduğu Swatch Group bünyesinde yer alan farklı markalardan aşina olduğumuz ETA C07.621 mekanizma ile hayat buluyor. 80 saatlik güç rezervi ile göz dolduran otomatik mekanizma 3Hz frekansında çalışıyor ve bakır/nikel/çinko bileşenli ARCAP malzemeden üretilmiş eşapmanı sayesinde sürtünme ve manyetik ortamlar gibi saatin çalışmasına olumsuz etki eden etmenlerden etkilenmiyor.

Rado-Tradition-Captain-Cook-MK-4.jpg

Beyaz dikişli tekstil kayış ile gelen model US$2550 fiyatla satışa sunuluyor.
Benzer Haberler