alexa True Square Automatic | Open Heart | Rado | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Rado True Square Automatic Open Heart (Ref. R27086152)

Rado 2020 senesinde ürün grubuna eklediği True Square Automatic model ailesinden siyah high-tech seramik kasalı ve iskelet kadranlı modeli ile endüstriyel tasarım anlayışına şık bir bakış açısı katıyor.

rado-true-square-open-heart-1.jpg

Şık model, 38mm X 44.2mm x 9.7mm boyutlarında tasarlanmış kasa ile geliyor. Yuvarlatılmış kenarları ile sade ve akıcı bir form sunan kasa, ileri teknoloji ürünü siyah seramik alaşımından üretiliyor. İlk defa 1988 yılında Rado kataloglarında boy gösteren bu yenilikçi malzeme, Ceramica model ailesi ile birlikte bir nevi markanın simgesi haline geliyor. 2016 senesinde ünlü 2016'da endüstriyel tasarımcı Konstantin Grcic tarafından yeniden tasarlanan Ceramica, seramiğin en rafine hali olan bu üstün teknoloji ürünü alaşımı mat gri ve siyah tonlarıyla buluşturuyor. Modern Ceramica’nın izinden giden True Square de aynı tasarım anlayışını kare formla yeniden yorumluyor. Enjeksiyon yöntemi ile üretilen kasanın her iki yüzünde de safir kristal camlar görev yapıyor. Sadece pürüzsüz yüzeyi ve yumuşak hatlarıyla değil, hafifliği ile de bilekte konforlu bir kullanım vadeden kasa, 50 metreye kadar su geçirmiyor.

rado-true-square-open-heart-4.jpg rado-true-square-open-heart-5.jpg

Model, geleneksel tasarımlara olduğu kadar endüstriyel temalara da başarıyla eşlik edebilen, Open Worked yani perfore bir kadrana ev sahipliği yapıyor. Siyah ve gri tonlarda tasarlanmış bileşenlerin yer aldığı kadrandan, modele hayat veren mekanizma büyük ölçüde görülebiliyor. Biri saat 12 konumunda, diğeri saat 7 konumunda olmak üzere iki dairesel açıklık, sırasıyla balans çarkını ve dişli takımının bir kısmını gözler önüne seriyor. Mekanizmanın üzerindeki gümüşi köprülerde perlaj süslemeler, kadranın dört köşesinde ise dikey Côtes de Genève motifleri yer alıyor.

rado-true-square-open-heart-2.jpg rado-true-square-open-heart-3.jpg

Rado True Square Automatic Open Heart gücünü, ETA C07.111 tabanlı otomatik mekanizma Caliber C07’den alıyor. Markanın bağlı bulunduğu Swatch Group bünyesinde tasarlanıp üretilen mekanizma, silikon eşapman özelliğinin yanı sıra tam kurulumda sağladığı 80 saatlik güç rezerv süresi ile de göz dolduruyor.

rado-true-square-open-heart-6.jpg

EUR 2,350 etiket fiyatı ile satışa sunulan modele, kasa ile aynı malzemeden üretilmiş bilezik ve üç parçalı titanyum klips eşlik ediyor.

rado-true-square-open-heart-7.jpg

Benzer Haberler