alexa 763.0071.3.018 | Rado | True Stratum | Baselworld 2017
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Rado True Stratum Ref. 763.0071.3.018

Rado-Logo.png

İsviçreli saat üreticisi Rado, Avusturyalı tasarımcı Rainer Mutsch ellerinden çıkma True Stratum modeli ile Baselworld 2017’de boy gösterdi.

rado-true-stratum-2.jpg

Siyah kadranlı modelde asimetrik dairesel çizgiler kullanılmış. Coğrafyadaki izohips dairelerini çağrıştıran kadran içbükey forma sahip. Saat, dakika ve saniye kollarının bağlı olduğu dairesel parça ile kadran arasında bir boşluk bırakılmış. Bu sayede kollar adete hava duruyormuş gibi izlenim yakalanmış.

rado-true-stratum-1.jpg

Günümüz trendine uygun olacak şekilde minimalist tasarım ruhunu benimseyen saatin saniye kolunda ve RADO yazısında fosforlu sarı renk kullanılmış.

rado-true-stratum-3.jpg

Rado saatlerinin uzun yıllardır saatlerinde kullandığı seramik bu modelde de tercih edilmiş. 40.1 x 47.3 x 10.5mm ölçülerindeki kasaya bombeli safir cam eşlik ediyor. Saatin okunabilirliğinin üst düzey olması için kadran ile kontrast renkte kollar ve 3 boyutlu kadran tasarımı kullanılmış. Saatin üzerinde SuperLuminova kullanımı olmadığı için saatin gece okunabilirliği hakkında konuşmak zor.

rado-true-stratum-4.jpg

1001 adet ile limitli üretim olacak model 50 metrelik su geçirmezlik değeri sunuyor. 

Kalbinde otomatik ETA C07.611 kalibrenin görev yaptığı model 80 saatlik güç rezervi değeri sunuyor. Alerjik durumların yaşanmaması için saatin arka kapağında titanyum üzerine PVD malzeme kullanılmış. Arka kapakta bırakılan küçük oval açıklık sayesinde mekanizmanın bir kısmını seyretmek mümkün.

rado-true-stratum-5.jpg

Saatin üzerinde high-tech seramik bilezik yer alıyor. Mat siyah renkteki bilezik katlanır toka ile beraber geliyor. 6

rado-true-stratum-6.jpg

Benzer Haberler