alexa Rallye des Légendes | Richard Mille | Sektörden | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Rallye des Legendes Richard Mille

richard-mille-logo-son.png

Sıra dışı tasarımların ve egzotik materyallerin vazgeçilmez ismi Richard Mille, kendi adını da verdiği Rallye des Légendes Richard Mille organizasyonun marka ortağı oldu. Bu özel ortaklık kapsamında düzenlenen ilk etkinlik, motor sporları dünyasına damgasını vurmuş 25 efsane otomobilin Provence yollarına iz bırakmasının ardından başarıyla tamamlandı.

rallye-des-legendes-richard-mille-1-.jpg rallye-des-legendes-richard-mille-7-.jpg

rallye-des-legendes-richard-mille-6-.jpg rallye-des-legendes-richard-mille-9-.jpg

Samimi, etkileyici ve bir o kadar da özel bir etkinlik olan Rallye des Légendes Richard Mille, otomobil dünyasının 25 devini Fransa’nın güney doğusunda gerçekleşen bu 3 günlük muhteşem ralli kapsamında bir araya getirdi. Her gün Hôtel Baumanière’den yola çıkarak, yaklaşık 250 kilometre olan etaplarda dostane bir yarış sergileyen katılımcılar, Fransız yaşam tarzını kutlamak için gastronomik kusursuzluğuyla ün salmış olan bu tarihi bölgenin büyüsüne tanıklık ettiler. Yaz sezonunun ardından dostlarla Provence bölgesini keşfetmek fikriyle rotaların açıklanmadığı yarış, Baux-de-Provence, Gard ve Luberon illerinin dar ve kasisli yollarında sürüş zevki ve Mont Ventoux gibi eşsiz manzaralarının keyfini sunarken, Circuit de Lédenon ve Le Grand Sambuc pistlerinde tam gaz yarış heyecanı yaşattı. Richard Mille’in iş ortağı McLaren Automotive de, 570S ve 720S model otomobilleriyle organizasyona renk kattı. 1961 yapımı bir Aston Martin DB4GT Zagato’yla karşılaşmak, 1971 yapımı bir Matra MS 600’ü takip etmek ya da Provence’ın göbeğinde, 1958 yapımı bir Porsche 356 Carrera GT Speedster’ın, 1960 yapımı bir Ferrari 250 GT California Spider ile 1931 yapımı bir Alfa Romeo 8C 2300 Touring tarafından sollandığını izlemek gibi her gün yaşanmayacak özel tecrübeler, Rallye des Legends Richard Mille 2018, sayesinde otomobil tutkunları ile buluştu.

rallye-des-legendes-richard-mille-2-.jpg rallye-des-legendes-richard-mille-3-.jpg

rallye-des-legendes-richard-mille-4-.jpg rallye-des-legendes-richard-mille-5-.jpg

Richard Mille, Peter Auto’nun bu yeni konseptini desteklemelerinin gerekliliğinin kendileri için çok net olduğunu “Provence, benim özellikle tutkun olduğum, birçok açıdan sayısız deneyimler vaat eden bir bölge. Gridin ve organizasyonun kalitesi ile bunun gerçekleşmesine katkıda bulunmanın verdiği mutluluk, bu özel ralliyi var olan en istisnai ralli haline getirirken, sektörün gelişmesi için de çok büyük bir potansiyel sunuyor.” sözleriyle dile getirdi.

rallye-des-legendes-richard-mille-10-.jpg rallye-des-legendes-richard-mille-11-.jpg

rallye-des-legendes-richard-mille-8-.jpg

rallye-des-legendes-richard-mille-14-.jpg rallye-des-legendes-richard-mille-15-.jpg

İlk kez bu yıl düzenlenen Rallye des Légendes Richard Mille, önümüzdeki yıl katılımcılara çok daha özel arabalar eşliğinde Avrupa’nın farklı bir bölgesini keşfetme fırsatı tanıyacak.

rallye-des-legendes-richard-mille-12-.jpg rallye-des-legendes-richard-mille-13-.jpg
Benzer Haberler