alexa Regatta Timer | Sailing | En İyi 5 Saat | Ulysse Nardin | Rolex | Panerai | Alpina | Omega
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Regatta Timer Özellikli En İyi 5 Model

horobox_amblem.png

Saat dünyasında yer alan markaların sponsorluk ve marka ortaklığı konusunda aktif oldukları alanlardan biri de yelken sporları. Farklı segmentlerden isimlerin yer aldığı bu alanda, yelken yarışları başta olmak üzere bu sporla ilgili pek çok modele rastlamak mümkün. Suya dayanıklılık ve sportif kullanıma uygunluk gibi temel kriterlerin yanında daha spesifik modellerin de yer aldığı bu kulvarda şüphesiz en çok dikkat çeken saatler kendi özelinde bir komplikasyon sayılan Regatta Timer fonksiyonlu ürünler oluyor. Biz de en sonunda kendini hissettirmeye başlayan yazın da etkisiyle en iyi 5 Regatta Timer özellikli modeli sizler için bir araya topladık.

new-rolex-regatta-watches.jpg

1. Rolex Yacht-Master II

Rolex Yachtmaster II, 2007 senesinde Rolex model ailesine katılmış ve saatseverler tarafından büyük bir ilgiyle karşılanmıştı.

Rolex-Yacht-Master-2-1.jpg

Yachmaster II, 1 dakikadan 10 dakikaya kadar ayarlanabilen Regatta Timer özelliği taşıyan Caliber Ref. 4161 mekanizma ile geliyor. Bu özelliğinin yanı sıra mekanik ayarlanabilen hafıza fonksiyonu ile de dikkat çeken otomatik mekanizma, Flyback kronograf özelliği ile yelken yarışlarında ihtiyaç duyulan zaman tutma işlemlerini pratik bir şekilde yapabiliyor. Rolex Yachmaster II’nin diğer markalara ait Regatta Timer fonksiyonlu modellerden ayrıldığı en önemli noktalardan biri de, kolon çarklı kronograf modülü taşıyan mekanizmasının iki yöne dönebilen bezel ile kontrol edilebiliyor olması.

Rolex-Yacht-Master-2-2.jpg

Rolex Yachtmaster II, paslanmaz çelik, paslanmaz çelik & 18K sarı veya Everose ( Rolex terminolojisindeki ismiyle Rolesor ) ve masif 18K beyaz, sarı ve Everose altın seçenekleri ile satışa sunuluyor.

 

2. Panerai Luminor 1950 Regatta 3 Days Chrono Flyback Titanio PAM00526

Hikayesi, İtalyan Donanması için ürettiği özel dalgıç saatleri ile başlayan Floransa merkezli marka Officine Panerai, Luminor 1950 Regatta 3 Days Chrono Flyback Titanio modeli ile listemize ikinci sıradan giriyor.

panerai-luminor-pam00526-regatta-1.jpg

PAM00526 tamamı satine yüzeylerden oluşan 47mm’lik Luminor 1950 tarzı kasa içerisinde sunuluyor. Titanyumdan yapılmış kasaya siyah kauçuk kayış ve yine titanyum Pre-V tarzı toka eşlik ediyor. Modelin içerisinde markanın kendi tasarımı ve üretimi olan Caliber P.9100/R görev yapıyor.

panerai-luminor-pam00526-regatta-2.jpg

Kullanıcı dostu Regatta Timer sayacının yanında Flyback özellikli kronograf fonksiyonu ile yarış süresince gereken tüm ölçüm ve hesaplamaları pratik bir şekilde gerçekleştirebilen model, kadranında yer alan kontrast mavi ve turuncu detaylar sayesinde ilgili bilgilerin net ve hızlı şekilde okunmasına da imkan veriyor.

Markanın America’s Cup yelken yarışları anısına tasarladığı ve 200 adet ile sınırlı ürettiği bir modeli daha olduğunu (PAM00725) da buradan hatırlatalım.

Panerai-Oracle-Team-USA-Americas-Cup-Pam00725-3.jpg

3. Ulysse Nardin Marine Regatta Chronograph

Denizcilik ile iç içe geçen tarihi ile yelken sporlarını vazgeçilmez markalarından biri olan Ulysse Nardin de listemizde Marine Regatta Chronograph modeli ile yerini alıyor.

Markanın sponsor olduğu İsveçli Artemis Racing Team ekip üyelerinden Loïck Peyron ve Iain Percy iş birliği ile geliştirilen model SIHH 2017 bünyesinde saatseverlerin beğenisine sunulmuştu. İki yöne hareket edebilen kronograf geri sayım fonksiyonu ile oldukça pratik bir kullanım sunan saat, 44mm çapında tasarlanmış paslanmaz çelik bir kasa ile geliyor. 100 metre su geçirmezlik değeri sunan kasanın bezel insertünde ve kronograf butonlarında ise ıslak ellerle kullanım kolaylığı sunan kauçuk kaplama yer alıyor.

ulysse-nardin-regatta-artemis-team-1-kopya.jpg

İki farklı versiyon olarak sunulan modelin içerisinde markanın kendi tasarımı ve üretimi olan Caliber Ref. UN-153 görev yapıyor.   Otomatik mekanizma, tam kurulumda sunduğu 72 saatlik güç rezervi ile de dikkat çekiyor.

 

4. Omega Speedmaster X-33 Regatta

Regatta Timer konusunda daha önce de farklı modellere imza atan Omega, listemizin dördüncü sırasına 35th America’s Cup ve Emirates Teams New Zealand (ETNZ) ekibi anısına tasarladığı X-33 Speedmaster modeli ile giriyor.

Omega-Speedmaster-X-33-Regatta-1.jpg

Uzay görevleri için tasarlanan Speedmaster X-33 tabanında hazırlanan ve yelken yarışları süresince gerek duyulan ölçüm ve hesaplamaları yapabilecek şekilde tasarlanan model, Grado 2 kalitede titanyumdan üretilmiş kasa içerisinde geliyor. Başlangıç noktasından bitiş aşamasına kadar geçen süre zarfında ihtiyaç duyulan işlemleri yapacak şekilde tasarlanan model, orijinal X-33 modelinde olduğu gibi yine dijital/analog tarzında hazırlanmış bir kadran ile geliyor.

Omega-Speedmaster-X-33-Regatta-2.jpg

Omega Ref. Caliber 5620 Quartz mekanizmanın hayat verdiği model, üzeri siyah kaplı sentetik malzemeden üretilmiş mavi dikişli kayış ile geliyor. Mat titanyumdan üretilmiş Omega imzalı tokanın eşlik ettiği model 2017 adet ile limitli üretim.

 

5. Alpina Sailing Yachttimer Countdown

Listemizin beşinci ve son sırasını ise önceki dört modele nazaran oldukça uygun bir fiyat etiketiyle satışa sunulan Alpina Sailing Yachttimer Countdown modeline ayırdık.

Sportif temalı modelleri ve sunduğu üstün fiyat/performans oranı ile tanınan köklü İsviçre markası Alpina da Regatta Timer fonksiyonlu saat modelleri üreten isimlerin arasında yerini alıyor. Yelken yarışları için özel tasarlanmış Caliber AL-880 mekanizma ile hayat bulan model, 10dan 1e doğru kademeli bir şekilde geri sayım yapabiliyor. Otomatik kurgulu mekanizmaya 44m çapında paslanmaz çelik kasanın ev sahipliği model 100 metre su basıncına dayanıklılık değeri ile geliyor.

Alpina-Sailing-Yachttimer-Countdown-1.png

5000,00 CHF’nin altında satış fiyatıyla listemizin en ulaşılabilir alternatifi unvanının sahibi olan model, 8888 adet ile limitli üretiliyor.

Benzer Haberler