alexa Slim Red | Type 1 | Ressence | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Ressence Type 1 Slim Red

Kendine has uydu gösterim şekli ile lüks saatçiliğin özgün ve yenilikçi isimleri arasına girmeyi başaran Ressence, Type 1 ürün grubuna yeni bir model ekledi.

ressence-type-1-slim-red-1.jpg

Sadece 11 yıl önce kurulan ve o günden bu yana özgün saat tasarımları söz konusu olduğunda ilk akla gelen isimlerden olan Ressence, ürün grubunu genişletmeye devam ediyor. Markaya patentli ROCS (Ressence Orbital Convex System) gösterim şeklini saat dünyasıyla tanıştıran marka, yeni modelinde endüstride sıkça karşımıza çıkmaya başlayan kırmızı rengi ana teması olarak alıyor.

ressence-type-1-slim-red-2.jpg

Yeni model, 2019’da yenilenerek daha ince (13mm’den 11mm’ye) bir kasaya kavuşan, Type 1 Slim grubunda yer alıyor. İlk başta siyah olarak tanıtılan ve sonrasında mavi, gümüş ve beyaz versiyonları da üretilen model, bugün capcanlı kırmızı rengiyle göz kamaştıran yeni modeliyle bir kez daha saat severlerin huzuruna çıkıyor.

ressence-type-1-slim-red-3.jpg

Ressence Type 1 Slim Red, 42mm çapında ve 11mm yüksekliğinde tasarlanmış bir kasa ile geliyor. Tamamı parlak yüzeylerden oluşan kasa, Grado 5 titanyum alaşımından üretiliyor. Süper yumuşak hatlarla tasarlanan kasa sadece 10m su basıncına dayanabiliyor.

ressence-type-1-slim-red-4.jpg ressence-type-1-slim-red-5.jpg

Yeni model, kıpkırmızı bir kadran rengiyle geliyor. Ressence ait uydu tipi gösterim şeklinde göre ayarlanan kadranda yer alan indikatörlerin içinde Super-LumiNOVA fosfor dolgusu yer alıyor.

ressence-type-1-slim-red-6.jpg ressence-type-1-slim-red-7.jpg

Saate hayat veren, ETA 2892/A temelli otomatik mekanizma saat, dakika, saniye ve gün fonksiyonlarına ev sahipliği yapıyor. Arka kapakta yer alan kurma kolu ile ayarlanan kalibre, tam kurulumda 36 saate kadar güç rezerv süresi sunuyor.

ressence-type-1-slim-red-8.jpg

Yeni modele kırmızı kauçuk kayış eşlik ediyor. Liste fiyatı 20,600 USD (ABD listesi) olarak belirlenen model, sadece 2021 yılı içerisinde üretilecek ancak üretim adedinin kaç olacağına dair bir bilgi bulunmuyor.

ressence-type-1-slim-red-9.jpg
Benzer Haberler