alexa Type 3 | Ressence | Benoit Mintiens | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Ressence Type 3

Ressence-logo.jpg

2010 yılında Benoît Mintiens tarafından kurulan Ressence yenilikçi ve benzersiz tasarımlarıyla saat severlerin ilgisini çekmeye devam ediyor. Üretimlerini İsviçre’nin Antwerp şehrinde sürdüren firma yeni modelinde kullandığı termometre ile saat içi sıcaklığını kullanıcısına direkt aktarabiliyor. Elbette normal koşullarda bu durum saatler için hayati önem taşıyan bir veri değil ancak Ressence için durum biraz farklı.

rocs3.JPG

Kasa olarak pat veya parlak titanyum üzerine DLC kaplama kullanılmış, ölçüleri 44mm x 15mm. Bombeli ve AR kaplama safir kristal cam ile su geçirmezlik değeri 30 metre. Mekanizma çarklar hariç titanyumdan üretilmiş in-house kalibre ROCS3.2 (Ressence Orbital Convex System), 77 taşlı, 28800vph’de çalışıyor ve 36 saat güç rezervine sahip. 

rocs3a.JPG

Type 3’ün içinde 32,5ml yağ bulunuyor ve bu sayede benzersiz bir kadran görüntüsü oluşturuluyor. Saatin içinde bulunan yağın farklı sıcaklıklarda viskozite değeri değiştiği için yeni eklenen termometre oldukça faydalı bir komplikasyon halini alıyor. İndeklser SuperLumiNova dolgusu sayesinde karanlıkta da maksimum görünürlüğe sahip.

Benzer Haberler