alexa Ressence | Type 5G | “Grey” Diver | Baselworld 2017
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Ressence Type 5G “Grey” Diver

Ressence-logo.jpg

Geleneksel saatçiliği modern teknolojinin marjinal metotlarıyla buluşturan Belçikalı butik marka Ressence, Type 5G Diver modelinin Gri temalı yeni versiyonunu tanıttı.

Titanyum kasa içerisine yerleştirilmiş siyah kadranlı ilk versiyonu ile oldukça ses getiren Type 5G serisi, ilerleyen zamanlarda eklenen ve fonksiyonel tasarımıyla beğeni toplayan siyah kasa/siyah kadran versiyonu ile genişlemişti. Belçikalı butik marka, Dalgıç Saati konseptine yepyeni bir soluk getiren bu ilginç seriyi, resmi tanıtımı için Baselworld 2017 fuarı öngörülen yeni bir versiyonla bir kez daha saatseverlerle buluşturmaya hazırlanıyor. Kasa materyali ile uyumlu şekilde Titanyum’dan üretilmiş yeni kadranıyla oldukça mono-chrome bir görüntü sunan Type 5G “Grey” Diver, markanın minimalist tarzıyla da fevkalade örtüşen bir kompozisyon çiziyor.

Ressence-Type-5G-Grey-Baselworld-2017-5.jpg

Type 5G “Grey” Diver modelinin bezeli ve kadranları mikro-kumlama tekniğiyle sağlanmış, pütürlü bir yüzey formuna sahip Titanyum’dan üretilmiş. Aynı tekniği saatin kasasına da uygulayan marka, modeli oluşturan bileşenler için birden fazla pütür deseni kullanarak, gri’nin farklı tonlarını yakalamayı hedeflemiş.

Yeni model, tek renkli görüntüsüne hareket getiren bu görsel detaylar dışında geçmiş Type 5G versiyonları ile aynı teknik alt yapıyı kullanıyor.

Ressence-Type-5G-Grey-Baselworld-2017-3.jpg

46mm çapında hazırlanmış kasa Titanyum’dan üretilmiş. Herhangi bir ayar tepesi bulunmayan kasanın arka kapağı, önceki versiyonlarda olduğu gibi, dönerek saatin ayarlanmasını sağlayacak şekilde tasarlanmış. 100M su basıncına dayanıklılık değeri sunan kasanın ön kısmında yer alan bezel de Titanyum’dan yapılmış.

Ressence-Type-5G-Grey-Baselworld-2017-1.jpg

Type 5G “Grey” Diver modelinin ilginç ve yenilikçi özellikleri kozmetik detaylarla sınırlı değil elbette. Kasanın alt kısmında bulunan modülün içerisinde modifiye edilmiş ETA 2824 mekanizmaya yer verilmiş. Saatin zamanı gösterme özelliğine hayat veren mekanizma, bu görevini kadranı hareket ettiren mıknatıslar sayesinde yerine getirecek şekilde tasarlanmış.

Ressence-Type-5G-Grey-Baselworld-2017-4.jpg

Fiziksel olarak saatin içerisinde izole bir şekilde konumlandırılan bu modülün içerisinde kullanılan yağ sayesinde, zamanın okunduğu kadranın, saatin camına alt taraftan işlenmiş olduğu izlenimini veren efektin ortaya çıkması sağlanmış. Yağın yüksek basınca dayanıklı doğası, saatin su geçirmezlik değerine de olumlu bir katkı sağlamış.

Ressence-Type-5G-Grey-Baselworld-2017-6.jpg

Yağ ile dolu modülün içerisinde yer alan minyatür körük sistemi sayesinde yağın ortam sıcaklığına verdiği tepki sonucu değişen hacminin modülün çalışmasını olumsuz etkilemesi engellenmiş. Bu düzeneğe ek olarak yağın sıcaklığı saatin ön yüzünde yer alan alt kadrana konumlandırılan bir indikatör ile kullanıcının dikkatine sunulmuş. Yağın optimum sıcaklık seviyesi açık yeşil renk ile ifade edilmiş.

Ressence-Type-5G-Grey-Baselworld-2017-7.jpg

Gücünü, Ressence Orbital Convex System olarak adlandırılan bu özel modül ve modifiye edilmiş ETA 2824 mekanizma ortaklığından alan Ressence Type 5G “Grey” Diver toplamda 36 saatlik güç rezervi sunuyor. 

Yeni modelin üzerinde el dikişiyle hazırlanmış timsah derisi kayış ve kasada da kullanılan Grado 5 Titanyum’dan yapılmış toka yer alıyor. Modelin liste fiyatı ise €31,500.

Benzer Haberler