alexa Felipe Massa | RM011 NTPT | RM056 Sapphire | Richard Mille | 10. Yıldönümüne Özel | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Richard Mille Felipe Massa Limited Edition

richard-mille-logo-son.png

Richard Mille, Felipe Massa ile ortaklığının 10. yıldönümünü çok özel iki modelle kutluyor. Aynı zamanda ünlü F1 pilotu geçtiğimiz haftasonu Avusturya GP’sinde, profesyonel kariyerindeki 40. podyumunu kutladı. Bu iki özel durumun şerefine Richard Mille iki özel saatin tanıtımını yaptı; 100 adetle limitli RM011 NTPT ve 10 adetle limitli RM056 Sapphire.

rm056a.JPG

Felipe Massa, 2005 yılında beri Richard Mille ailesinin bir üyesi. Saatlerin zorlu koşullar altında gerçek zamanlı testlerini gerçekleştirirken tasarım ve üretim sürecindeki Ar-Ge aşamalarına da çok önemli katkılarda bulunuyor.

RM 056 Tourbillon modelinin mekanizması titanyumdan üretilmiş. RMCC1 kalibre aynı zamanda split-seconds kronograf özelliğine de sahip. Kadran üzerinden, güç rezervi, ana zemberek tork değeri ve tepe modu gözlemlenebiliyor. Saatin safir kristalden üretilen kasası da en az mekanizması kadar özel. Her kasa için toplamda 1000 saatlik bir çalışma gerekiyor.

rm056b.JPG

RM 011, markanın ilk flyback özellikli kronograf mekanizmasıyla hayat buluyor. RMAC1 kalibre titanyumdan üretilmiş ve geri sayım sayacına sahip. Limitli model, Richard Mille tarafından patentli NTPT karbon kasası sayesinde olağanüstü derecede dayanıklılık ve görsellik vaat ediyor.

rm011a.JPG rm011b.JPG

Benzer Haberler