alexa RM-02 | Tourbillon | Richard Mille | Rafael Nadal | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Richard Mille RM-02 Tourbillon

richard-mille-logo-son.png

Richard Mille yeniliklerine tüm hızıyla devam ediyor. Tenis dünyasının yıldızlarından Rafael Nadal için bir model daha üretildi. RM-02 referansı ile sunulan model, bugün başlayıp 7 Haziran’daki final maçı ile noktalanacak olan Fransa Açık Tenis Turnuvası boyunca ünlü tenisçinin bileğinde olacak. Yıldız tenisçinin toprak kort performansı düşünülürse, RM-02’yi turnuvanın finalinde görme şansımız çok yüksek.

Richard Mille yetkilileri, Rafael Nadal için saat tasarlamanın kendileri için çok zor bir mücadele olduğunu belirtiyor.

Sıcaklık ve aşırı terlemenin kaçınılmaz olduğu yüksek performans gerektiren bir tenis müsabakasında takılacak bir saatin maruz kalacağı şartlara yüksek teknoloji ürünlerini adapte etmek hiç kolay olmasa gerek.

Karbon kompozit kasalar, ultra ince tourbillon kalibreler, özel iplikler kullanılarak üretilmiş kayışlar. Richard Mille ekibi tüm bu hassas materyelleri mükemmele yakın bir işçilikle biraraya getirip yine muhteşem bir saat ortaya çıkarmışlar.

website_KEYFEATURES-950x630_CaseQTPT.jpg website_MA-NCHARACTER-ST-CS-950x630.jpg

website_360FEATURES_475x315_bridges.jpg

47 x 40 mm ölçülere sahip olan kasa "North Thin Ply" adı verilen ve patenti Richard Mille’a ait teknoloji ile üretilmiş. 12,25 mm kalınlığında olan bu yüksek teknolojiyle üretilmiş Karbon kasa hafifliğinin yanı sıra kolay kolay eskimeyecek yapısıyla saatin en önemli özelliklerinden biri oluyor. 

Kurmalı olan kalibre tamamen kurulduğunda 70 saat boyunca saatin çalışması gereken enerjiyi sağlayabiliyor. Fazla kurmalardan oluşabilecek arızaların önüne geçebilmek için özel bir koruma sistemi de kalibrenin özelliklerinde biri.

Benzer Haberler