alexa RM 07-02 | Pink Lady | Sapphire | Richard Mille | Kadın Saatleri | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Richard Mille RM 07-02 Pink Lady Sapphire

richard-mille-logo-son.png

Richard Mille, safir kasaya sahip ilk kadın saati RM 07-02’nin tanıtımını yaptı. Saat adını 1930’lu yıllarda ilk defa tanıtılan Pink Lady kokteylinden alıyor. Pink Lady kadınlara özel olarak hazırlanan alkollü bir kokteyldi, erkek egemen eğlence dünyasında kadınlara kendilerini daha özel ve farklı hissetmeleri için özenle hazırlanmıştı, tıpkı Richard Mille Pink Lady gibi…

Richard-Mille-RM-07-1.png

RM 07-02’nin kasası için blok halindeki pembe renkli safir oldukça zahmetli ve uzun işlemler sonrasında şekillendirilerek saat kasasının parçaları haline getiriliyor. Safir kasasının üretimi öylesine zor ve hata affetmez bir yapısı var ki, sadece bu özelliği dahi onu diğer saatlerden ayırmaya yetiyor.

Richard-Mille-RM-07-2.png

Tüm bunların üzerine Richard Mille’nin üstün teknolojisi ve benzersiz tasarım anlayışı da eklenince ortaya çıkan ürün, saatten çok sanat eseri sıfatıyla anılmayı daha çok hak ediyor.

Richard-Mille-RM-07-3.png

Kasanın her tarafı pembe safirden üretilmiş, ölçüleri 46.75mm x 32.90mm x 14.35mm. Saatin su geçirmezlik değeri 30 metre ile sınırlandırılmış ve saatin içinde yeni geliştirilen 50 saat güç rezervine sahip in-house otomatik kalibre CRMA5’e yer verilmiş. 

Benzer Haberler