alexa RM 40-01 | McLaren | SpeedTail | Richard Mille | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Richard Mille RM 40-01 Automatic Tourbillon McLaren SpeedTail

McLaren Automotive ve Richard Mille, en son ve en iddialı tasarımları olan RM 40-01 Automatic Tourbillon McLaren Speedtail modelini saat severlerin beğenisine sundu.

richard-mille-40-01-automatic-tourbillon-mclaren-speedtail-1.jpg

Richard Mille ve McLaren iş birliğinin son meyvesi olan model, McLaren'in Utimate serisinin en yeni otomobili olan Speedtail’dan ilham alıyor. Üç koltuklu bir Grand Tourer olarak tasarlanan hiper-otomobil, doğada bulunan en aerodinamik şekil olan gözyaşı formuyla yeni RM’e esin kaynağı oluşturuyor.

richard-mille-40-01-automatic-tourbillon-mclaren-speedtail-2.jpg richard-mille-40-01-automatic-tourbillon-mclaren-speedtail-3.jpg

Mükemmelleştirilmesi toplam 18 aya yayılmış bir Ar&Ge çalışmasının sonucu olarak ortaya çıkan kasa, 41.8mm × 48.25mm × 14.15mm boyutlarında tasarlanmış. Saat 2, 4, 8 ve 10 konumundaki kasadaki kesikler, Speedtail’in kaputundaki belirgin çentiklerden esinlenerek hazırlanmış. Kasanın yapımında, RM’in imza malzemelerinden, Grado 5 titanyum ve Carbon TPT kullanılmış. Ön ve arka yüzünde safir kristal camlar bulunan kasanın su geçirmezliği ise 50 metre olarak sınırlandırılmış.

richard-mille-40-01-automatic-tourbillon-mclaren-speedtail-4.jpg richard-mille-40-01-automatic-tourbillon-mclaren-speedtail-5.jpg

Modelin iskelet tarzı kadranında, saat 12 hizasına yine perfore hazırlanmış tarih penceresi, saat 9 konumuna ise renkli güç rezerv göstergesi eklenmiş. Saat 3 konumuna ise kurma kolunun pozisyonlarını tıpkı bir otomobil vites kolu gibi gösteren (Neutral/Winding/Hand-Setting) indikatör yerleştirilmiş.

richard-mille-40-01-automatic-tourbillon-mclaren-speedtail-6.jpg

richard-mille-40-01-automatic-tourbillon-mclaren-speedtail-8.jpg richard-mille-40-01-automatic-tourbillon-mclaren-speedtail-7.jpg

Yeni modele, RM bünyesinde tasarlanan Caliber CRMT4 hayat veriyor. Otomatik mekanizma, Grado 5 titanyum köprüler, köprü vidaları, ana gövde ve rotor göbeği gibi ileri teknoloji ürünü bileşenlere yer veriyor. Tam kurulumda 50 saatlik güç rezerv süresi sunan mekanizmada görev yapan çarklar, Speedtail'in kaputunu süsleyen McLaren logosuyla işlenirken, kubbeli parçalar otomobilin kıvrımlarını çevirmek için gerekli olan yeni yüzey profillerine öncülük ediyor. Platin/kırmızı altın rotor, McLaren Speedtail’in kaputundan ve tavan hattından esintiler taşıyor. CRMT4, Richard Mille'de bir in-house tourbillon için ilk olan, güç rezervi göstergesinin yanı sıra büyük tarih ve fonksiyon seçici komplikasyonlarını da beraberinde getiriyor.

richard-mille-40-01-automatic-tourbillon-mclaren-speedtail-9.jpg

Yeni model, her biri çeşitli renklerde temin edilebilen Alligator Velcro, Balistik Velcro veya timsah derisinden asimetrik bir kayış ve "stop lambası" turuncu çizgi içeren siyah kauçuk kayış ile birlikte geliyor.

richard-mille-40-01-automatic-tourbillon-mclaren-speedtail-10.jpg

Sadece 106 adet ile limitli üretilen model, CHF 900,000 liste fiyatı taşıyor.

Benzer Haberler