alexa Richard Mille | RM 47 | Tourbillon | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Richard Mille RM 47 Tourbillon

Egzotik saatler denildiğinde ilk akla gelen isimlerden olan Richard Mille,  samuray kültüründen ve Bushido felsefesinden ilham alarak tasarladığı yeni limitli üretim modelini tanıttı.

richard-mille-rm-47-tourbillon-6.jpg

Sadece 75 adet ile limitli üretilen RM 47, yaklaşık dört yıl süren bir sürecin ardından yaratıldı. Saatlerin kalbinde ise, tamamen elle işlenmiş ve masif altından yapılmış stilize bir samuray zırhına yer veren, özel bir kalibre kullanıldı. İnce detaylarıyla dikkat çeken zırh figürü ünlü el oymacısı Pierre-Alain Lozeron tarafından elle yapıldı. Zırhın üzerindeki boya ise Lozeron’un eşi Valérie Lozeron tarafından uygulandı. 

Sıra dışı modelin ortaya çıkmasında, Richard Mille modelleri kadar geleneksel Japon sanatına olan hayranlığı ile de bilinen, yıldız Formula 1 pilotu Fernando Alonso da büyük rol oynadı.

 richard-mille-rm-47-tourbillon-3.jpg

Modelde, titanyum, Carbon TPT® ve parlatılmış 3N sarı altın ile işlenmiş kurma kolu gibi Japon kültürüne gönderme yapan detaylar kullanıldı. Ayrıca mevsimleri, zarafeti, güzelliği ve hayatın durmak bilmeyen akışını simgeleyen bir Japon akçaağaç yaprağı motifine de yer verildi.

richard-mille-rm-47-tourbillon-1.jpg richard-mille-rm-47-tourbillon-2.jpg

RM 47 Tourbillon'da bulunan Samuray'ın on bir bileşeninin tamamını elde etmek için, saat ustaları gravür için 16 boyama için ise toplam 9 saat çalıştı. Figüre ev sahipliği yapan kasanın kenar kısımları 3N sarı altından, diğer kısımları ise siyah TZP seramikten üretildi.

richard-mille-rm-47-tourbillon-4.jpg

Hem sıra dışı estetik detayları hem de markanın gelenekselliğe ve kusursuzluğa gösterdi öneme vurgu yapan RM 47 Tourbillon, markanın sıkı takipçilerinin radarında yerini aldı.

richard-mille-rm-47-tourbillon-5.jpg

Benzer Haberler