alexa Richard Mille | RM 67-02 | Mutaz Essa Barshim | Wayde van Niekerk
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Richard Mille RM 67-02

richard-mille-logo-son.png

Egzotik markalar denildiğinde akla gelen ilk isimlerden biri olan Richard Mille,  ürün grubunda yer alan modeller içerisinde en hafifi olma unvanını da beraberinde getiren yeni modeli RM 67-02 ile boy gösterdi.

Londra’da gerçekleşmesi planlanan 2017 IAFF (Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği) Dünya Şampiyonası’nın başlamasına günler kalan tanıtılan yeni koleksiyon, aynı zamanda Richard Mille marka elçisi unvanını da taşıyan olimpiyat madalyalı atletler Wayde van Niekerk ve Mutaz Essa Barshim için tasarlanmış iki farklı versiyondan oluşuyor.

Richard-Mille-RM-67-02-Wayde-van-Niekerk-1.jpg

Pistte giyilmek (ve elbette markanın en çarpıcı şekilde görünmesini sağlamak) amacıyla tasarlanan modeller 32gr toplam ağırlıklarıyla, ünlü markanın şimdiye kadar ürettiği en hafif saatler olma özelliğini de taşıyor. 

Yeni tanıtılan modellerden yeşil renk temalı versiyon Güney Afrikalı ünlü atlet Wayde van Niekerk için tasarlanmış. Altın madalyalı rekortmen koşucunun ülkesinin renklerinden esinlenerek hazırlanan modelin kasasında ve mekanizmasında yeşil ve sarı tonlar dikkat çekiyor.

Richard-Mille-RM-67-02-Wayde-van-Niekerk-2.jpg

Koleksiyonda yer alan diğer versiyon da, Katarlı başarılı sporcu Mutaz Essa Barshim hazırlanmış. Yüksek atlama konusunda dünyanın en yetenekli sporcularından kabul edilen genç atlete atfedilen model de yine ülkesinin bayrağından esinlenen renklerle tasarlanmış.

Richard-Mille-RM-67-02-Mutaz-Essa-Barshim-2.jpg

Farklı renk tonları sayesinde birbirinden oldukça farklı bir duruş sergileyen modellerin teknik özellikleri ise tamamen aynı tasarlanmış. Kasanın ön ve arka kısmında yer alan renkli gövdeler, markanın farklı modellerinden aşina olduğumuz, Quartz TPT malzemesinden üretilmiş. Orta kısımda yer alan siyah bölüm ise ünlü İsviçreli materyal uzmanı North Thin Ply Technologies (NTPT) tarafından geliştirilen Carbon TPT malzemesinden hazırlanmış.

38.7mm’lik çapı ve 47.52mm’lik uzunluğu ile oldukça heybetli bir görüntü sunan kasa, 32gr’lık ağırlığı ve sadece 7.8mm kalınlığıyla gayet konforlu bir kullanım vaat ediyor. 

Richard-Mille-RM-67-02-Mutaz-Essa-Barshim-1.jpg

Her iki versiyon da markanın ultra-ince modeli RM 67-01 platformu üzerinden geliştirilmiş. Her iki modele de markanın kendi tasarımı ve üretimi olan Caliber Ref. CRMA7 hayat veriyor. Otomatik kurgulu mekanizma ürün grubunda yer alan diğer pek çok modelde olduğu gibi titanyumdan yapılmış ana gövde ve köprülere yer veriyor. Mekanizmanın yarım daire formunda hazırlanmış ve beyaz altın/karbon kompozit malzemelerden üretilmiş rotoru safir kristal cam bölmeli arka kapaktan izlenebiliyor.

Richard-Mille-RM-67-02-Wayde-van-Niekerk-3.jpg

RM 27-03 Tourbillon Rafael Nadal modelindeki benzer, tek parça hazırlanmış siyah silikon bir kayış ile gelen RM 67-02’nin, CHF 118.000,00 etiket fiyatıyla sene sonuna doğru satışa sunulması planlanıyor.

Benzer Haberler