alexa RM 67-02 | Richard Mille | Alexander Zverev | Alexis Pinturault | Sebastien Ogier | Fernando Alonso | Yeni Modeller | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Richard Mille RM 67-02

richard-mille-logo-son.png

Egzotik saatlerin değişmeyen isimlerinden Richard Mille, şimdiye kadar ürettiği en hafif otomatik saati olan RM 67-02 modelinin dört yeni versiyonuyla boy gösterdi. Markayı temsil eden dört başarılı sporcu için tasarlanan yeni modeller çarpıcı renkleri ile dikkat çekiyor.

rm-67-02-richard-mille-new-versions-1-.jpg

Markanın ürün grubunda ilk defa 2015 yılında Platin versiyonuyla boy gösteren RM 67-02, bir sene sonra tanıtılan ve olimpiyat madalyası sahibi sporcular Wayde van Niekerk ve Mutaz Essa Barshim için tasarlanan kompozit modeliyle büyük ilgi görmüştü. Kayış dahil sadece 32gr toplam ağırlığı ile ultra-hafif saat kavramını yeniden tanımlayan model, markanın ürettiği en hafif otomatik saat unvanının da sahibi olmuştu.

rm-67-02-richard-mille-new-versions-3-.jpg rm-67-02-richard-mille-new-versions-6-.jpg

Richard Mille başarılı modeli RM 67-02’yi dört farklı versiyon ile bir kez daha sunuyor. Marka temsilcilerinden yetenekli Alman raket Alexander Zverev, Fransız kayakçı Alexis Pinturault, Dünya Ralli Şampiyonluğu’nu tam beş defa kazanan efsane isim Sébastien Ogier ve iki defa Formula 1 şampiyonu olan McLaren F1 pilotu Fernando Alonso için hazırlanan modeller, her ünlü isim için faklı detaylar barındırıyor. Genel anlamda sporcuların ülke bayrakları temel alınarak hazırlanan renk paletleri ile tasarlanmış modellerde isme özgü detaylar elbette bu kadarla sınırlı kalmıyor.

rm-67-02-richard-mille-new-versions-5-.jpg

Tüm modeller 38.7mm x 47.52mm x 7.8mm boyutlarında tasarlanmış ve North Thin Ply Technologies (NTPT) tarafından üretilmiş karbon-kompozit kasa ile geliyor. Son derece dayanıklı ve bir o kadar da hafif bir yapı sunan kasaların her biri, sıkıştırılmış karbon liflerinden ötürü özgün bir görüntü taşıyor.

rm-67-02-richard-mille-new-versions-4-.jpg rm-67-02-richard-mille-new-versions-7-.jpg

Modellere hayat veren mekanizma olarak ise Caliber Ref. CRMA7 tercih edilmiş. Markanın kendi tasarımı ve üretimi olan mekanizmanın gövdesi ve köprüleri titanyumdan üretilmiş. Bu sayede oldukça hafif bir yapıya kavuşan mekanizma, iskelet tasarımının da etkisiyle, modelin ultra-hafif konseptine büyük destek sağlamış. Mekanizmanın periferik özellikli rotoru da konsepte uygun şekilde karbon-kompozit malzemeden üretilmiş.

rm-67-02-richard-mille-new-versions-8-.jpg rm-67-02-richard-mille-new-versions-9-.jpg

Her bir modelin üzerinde markanın konfor odaklı hazırlanmış tekstil kayışı yer alıyor. Dikişsiz dokusu sayesinde bilek üzerinde gayet rahat bir duruş sunan kayışlar modellere göre mavi veya kırmızı renklerde geliyor.

rm-67-02-richard-mille-new-versions-2-.jpg

Benzer Haberler