alexa Richard Mille | RM 70-01 | Tourbillon | Alain Prost | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Richard Mille RM 70-01 Tourbillon Alain Prost

richard-mille-logo-son.png

Egzotik modellerin özgün temsilcilerinden Richard Mille, efsane Formula 1 pilotu Alain Prost için ürettiği yeni modeli Richard Mille RM 70-01 Tourbillon Alain Prost ile bir kez daha saatseverlerin karşısına çıktı. 

Ünlü markanın geçmiş modelleri için Formula 1, havacılık ve yelken yarışları gibi spor dallarını tema olarak kullandığına şahit olmuştuk. İlham kaynağını biraz daha farklı bir kavram üzerinden alan yeni bir model ile boy gösteren marka, bu sefer bisiklet sporu ile yollarını kesiştirmiş. Ancak marka yüzü olarak tercih edilen efsane Formula 1 pilotu Alain Prost olunca, Richard Mille’in eski alışkanlıklarından vazgeçmediğini de görebiliyoruz.

richard-mille-rm70-01-tourbillon-Alain-Prost-6.jpg

Yoğun Ar&Ge çalışmalarının yürütüldüğü modern bisiklet sektörüne kayıtsız kalmayan Richard Mille, bu yeni temayla ilgili modelinim tüm üretim aşamalarını eski Formula 1 pilotu, günümüzün duayen bisikletçisi Alain Prost ile sürdürmüş. Bu ortak çalışmanın sonucu olarak ortaya çıkan Richard Mille RM 70-01 Tourbillon Alain Prost modeli, tasarıma özel geliştirilmiş kilometre sayacı ile dikkat çekiyor.

richard-mille-rm70-01-tourbillon-Alain-Prost-2.jpg

Modelin içine entegre edilen kilometre sayacı 99.999km’ye kadar kayıt tutabiliyor. Bisiklet yarışlarında sezon başlangıcından finale kadar kat edilen yolu ait kayıt tutabilecek şekilde tasarlan sayaç, saat 2 ve 10 hizasına yerleştirilmiş iki titanyum buton tarafından kontrol ediliyor.

Bu özgün tasarımın bir gereği olarak mümkün olduğunca yerden tasarruf etmeye mecbur kalan Richard Mille, çözüm olarak tulumba ve favori komplikasyonu Tourbillon’u aynı aks üzerine yerleştirmiş.

richard-mille-rm70-01-tourbillon-Alain-Prost-5.jpg

Modelin içerisinde tam kurulumda 70 saatlik güç rezervi sunabilen elden kurmalı ve Tourbillon eşapmanlı bir mekanizma kullanılmış. Grado 5 titanyumdan üretilen ana gövde ve köprülerle desteklenen mekanizmanın güç rezerv indikatörü saat 5 hizasına konumlandırılmış. Köprüleri tulumbanın raketine bağlayan alyen başlı titanyum vidalar forged jant kollarından ilham alırken, Tourbillon kafesi ve çok fonksiyonlu kurma kolu ise bisiklet pedalından esinlenerek tasarlanmış.

richard-mille-rm70-01-tourbillon-Alain-Prost-3.jpg

Carbon TPT® malzemesinden üretilen kasanın tasarımında, markanın imza detaylarından Tonneau (fıçı) formun yanı sıra, dikdörtgen ve asimetrik çizgilere de yer verilmiş. Kullanım konforu, sürtünme katsayısı ve bisiklet gidonunu tutar haldeyken en iyi okunabilirlik gibi parametreler esas alınarak tasarlanan kasada yer alan kırmızı detaylar, aynı tonda hazırlanmış kırmızı kauçuk kayış ile tamamlanmış. 

richard-mille-rm70-01-tourbillon-Alain-Prost-1.jpg

Sadece 30 adet üretilecek olan modelin liste fiyatı CHF 799,000 olarak belirtiliyor.

Benzer Haberler