alexa RM 35-02 | Quartz-TPT | Richard Mille | Rafael Nadal | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Richard Mille RM 35-02 Rafael Nadal Quartz-TPT

richard-mille-logo-son.png

Horoloji dünyasında egzotik saatlerin en iyi örneklerini bizlerle buluşturan marka Richard Mille Rafael Nadal ismini taşıyan yeni saati RM 35-02 Quartz-TPT modelini duyurdu. Bu özel saat tüm detayları ile Horobox’ta...

Fransa Açık Tenis Turnuvasının (Roland Garros) devam ettiği şu günlerde Richard Mille yeni saati Richard Mille RM 35-02 Rafael Nadal Quartz-TPT modelini saat severlerin beğenisine sundu. 2008 yılından bu yana Richard Mille marka elçisi olan Rafael Nadal ismini taşıyan saat, hafifliği ve darbe emici özelliği ile ön plana çıkıyor. Zira bu özellikleri dolayısıyla Rafael Nadal tenis maçlarına Richard Mille saati ile çıkıyor.

Richard-Mille-RM35-02-Rafael-Nadal-Quartz-TPT-8.jpg

Richard Mille RM 35-02 Rafael Nadal Quartz-TPT isminde “Quartz” kelimese geçse de bu sizi yanıltmasın, saat tamamiyle otomatik. Peki nereden geliyor bu Quartz ? Saate yakından baktığımız zaman kasa materyali ilk dikkat çeken detay oluyor. Saatin kasa içeriğinde kullanılan Quartz aslında ilk defa karşımıza çıkmıyor. Richard Mille daha önce de bu malzemeyi RM 011 Red TPT Quartz modelinde de kullanmıştı. Markanın NTPT (NORTH Thin Ply Technology) ismini verdiği teknoloji ile hazırlanan kasa, tamamıyla Richard Mille tesislerinde üretiliyor.

Richard-Mille-RM35-02-Rafael-Nadal-Quartz-TPT-1.jpg

Kasada gördüğümüz beyaz detaylar Quartz minerali, kırmızı kısımlar ise resin adı verilen madde ile sağlanmış. Richard Mille’nin iddiaları ve yapılan test sonuçlarına göre kullanılan kasa materyali 5000G ivmeye dayanacak şekilde üretilmiş. 49.94 x 44.50 x 13.15 mm ölçülerindeki kasanın su geçirmezlik değeri ise 50 m.

Richard-Mille-RM35-02-Rafael-Nadal-Quartz-TPT-2.jpg

Saat iskelet formunda kadrana sahip. Daha önceki modellerden bildiğimiz üzere detay işçiliği konusunda harikalar yaratan marka yine bizleri yanıltmıyor. Saatin kalbinde Caliber RMAL 1 referanslı mekanizma yer alıyor. Bu mekanizmanın RM 35 koleksiyonu dahilinde ilk defa iskelet formunda bir saat içerisinde kullanılıyor.

Richard-Mille-RM35-02-Rafael-Nadal-Quartz-TPT-5.jpg

Richard-Mille-RM35-02-Rafael-Nadal-Quartz-TPT-6.jpg

Saatin rotoru patentli geometriye sahip. Rotorun dönme verimliliği saat ustası tarafından ayarlanabiliyor. Rafael Nadal’ın tenis maçlarında kullandığını düşündüğümüzde kullanıcısının günlük aktivitesine göre ayarlanabiliyor olması gayet mantıklı. 4Hz vuruş hızı ile çalışan mekanizma 55 saatlik bir güç rezervi sunuyor. Caliber RMAL 1 saat ve dakika dışında herhangi bir komplikasyon sunmuyor.

Richard-Mille-RM35-02-Rafael-Nadal-Quartz-TPT-4.jpg

Saat sarı renk kauçuk bir kordon ile geliyor. Richard Mille’nin bu kauçuk kordonunu birçok modelinde görmek mümkün.

Richard-Mille-RM35-02-Rafael-Nadal-Quartz-TPT-3.jpg

Saatin renkleri sizin için çok renkli geldiyse Richard Mille bu saatin NTPT karbon kasaya sahip versiyonuna piyasaya sürecek. Her güzel şeyin bir bedeli olduğu gibi Richard Mille RM 35-02 Rafael Nadal’ın da bir bedeli var: 135000 CHF.

Benzer Haberler