alexa Roger Dubuis | Excalibur | Aventador S | Lamborghini | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Roger Dubuis Excalibur Aventador S

rogerlogo.jpg

Saat dünyasının kendine has butik isimlerinden Roger Dubuis, ünlü İtalyan spor otomobil üreticisi Lamborghini ile başlattığı marka ortaklığını, Excalibur Koleksiyonu altında tanıttığı iki yeni model ile kutladı.

roger-dubuis-Excalibur-Aventador-2.jpg

Roger Dubuis, SIHH 2017 bünyesinde duyurulan lastik üreticisi Pirelli ve ünlü tasarım stüdyosu Italdesign Giugiaro marka ortaklıklarının ardından, süper spor otomobillerin vazgeçilmez isimlerinden Lamborghini ile güçlerini birleştirdi. Yeni iş birliği, markanın kült ürün grubu Excalibur Koleksiyonu dahilinde yer alacak iki Aventador S modeli ile taçlandı.

roger-dubuis-Excalibur-Aventador-3.jpg

Yeni duyurulan modellerin içerisinde, Roger Dubuis tarafından tasarlanan ve üretilen Caliber Duotor görev yapıyor. Ünlü İtalyan otomobil üreticisinin bayrak gemisi modellerinde yer alan atmosferik V12 motorlardan ilham alınarak tasarlanan mekanizma, motor sporlarına ve Lamborghini’ye gönderme yapan pek çok teknik ve estetik detay içeriyor.

roger-dubuis-Excalibur-Aventador-4.jpg

Mekanizmanın bünyesinde iki adet balans çarkı yer alıyor. Bu ikili çark sisteminin farkı, amortisör görevi gören barlar ve özgün köprü tasarımıyla görülebiliyor. Tıpkı Lamborghini Aventador S modelinde olduğu gibi üçgen şeklinde tasarlanmış amortisör kuleleri gibi duran köprüleriyle oldukça teknik bir görüntü sunan mekanizma, zaman fonksiyonu dışında güç rezerv indikatörü özelliğine de yer veriyor.

roger-dubuis-Excalibur-Aventador-5.jpg

Yeni koleksiyonda iki farklı versiyon bulunuyor. Her ikisi de 45mm çapında kasalar ile sunulan modellerden ilki, markanın kült rengi Giallo Orion sarısı temasıyla tasarlanmış ve çok katmanlı karbon kompozit malzemeden üretilmiş.

Diğer model ise Arancio Argos turuncu renk temasında hazırlanmış ve C-SMC (carbon sheet moulding compound) malzemeden hazırlanmış kasa (ve köprüler) ile geliyor.

Her iki model de markanın ürün grubunda yer alan diğer tüm modeller gibi Geneva Seal sertifikasyonunu taşıyor.

roger-dubuis-Excalibur-Aventador-6.jpg

Excalibur Aventador S Yellow (ref. RDDBEX0613) modeli US$194,500 fiyat ve 88 adetlik limitli üretim ile satışa sunulurken, karbon kompozit mekanizmalı ve sadece 8 adet ile sınırlı üretilen Excalibur Aventador S Orange (ref. RDDBEX0624) modeli ise US$216,000 fiyat ile geliyor (ABD listesi).

roger-dubuis-Excalibur-Aventador-8.jpg

Benzer Haberler