alexa RDDBEX0748 | Huracán | Excalibur | Roger Dubuis | SIHH 2019 | İnceleme | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Roger Dubuis Excalibur Huracán (Ref. RDDBEX0748)

Lüks saat ve otomobil markaları arasında yaşanan marka ortaklıklarına en başarılı örneklerden Roger Dubuis / Lamborghini ikilisi, Roger Dubuis Excalibur Huracán modeli ile bir kez daha işbirliğinin sınırlarını zorluyor.

rddbex0748-roger-dubuis-excalibur-huracan-sihh-2019-1.jpg

Lüks saat markalarının pazarlama stratejileri arasında başı çeken farklı branşlardan marka ortaklıkları, günümüzde pek çok segmentte üretim yapan saat markaları tarafından benimseniyor. Bu marka ortaklıklarına dair belki de en sık karşımıza çıkan örnek ise saat ve otomobil markaları arasındaki birliktelikleri kapsıyor.

rddbex0748-roger-dubuis-excalibur-huracan-sihh-2019-8.jpg

Bu tür çalışmaların sayısı arta dursun, uzun dönemli marka ortakları Roger Dubuis ve Lamborghini yeni Roger Dubuis Excalibur Huracán modeli için bir kez daha el sıkıştı.

Hem teknik hem de estetik anlamda her iki markanın da felsefesini başarıyla yanıştan yeni model, ünlü İtalyan süper spor otomobil üreticisi ve aynı zamanda Roger Dubuis’in marka ortağı Lamborghini ve dudak uçuklatan özellikleri ile süper spor otomobil konseptini tekrar belirleyen modeli Huracán için tasarlanmış.

rddbex0748-roger-dubuis-excalibur-huracan-sihh-2019-kapak.jpg

Model 45mm çapında tasarlanmış ve titanyum alaşımından üretilmiş bir kasa içerisinde geliyor. Son zamanlarda markaya ait pek çok Excalibur tabanlı modelde gördüğümüz kasanın her iki yüzünde de yansıma önleyici kaplamaya sahip, çizilmelere dayanıklı safir kristal camlar kullanılmış. Modelin su basıncına dayanıklılık değeri ise 50 metre / 5 bar ile sınırlandırılmış.

rddbex0748-roger-dubuis-excalibur-huracan-sihh-2019-3.jpg rddbex0748-roger-dubuis-excalibur-huracan-sihh-2019-4.jpg

Modelin ileri teknoloji ürünü görüntüsünün başarıyla altını çizen kadran iskelet formunda tasarlanmış. Alt kısmında siyah tonların yer aldığı kadranın üst kısmında ise rodyum kaplama bir flanja yer verilmiş. Siyah PVD kaplamalı kollarda beyaz renkli Super LumiNOVA fosfor malzemesi kullanılmış.

rddbex0748-roger-dubuis-excalibur-huracan-sihh-2019-2.jpg

Roger Dubuis Excalibur Huracán modelinin önemli özelliklerinden biri de ona hayat veren mekanizması. Roger Dubuis / Lamborghini marka ortaklığı kapsamında tasarlanmış ikinci mekanizma olan Caliber RD630 hem teknolojik hem de estetik anlamda modelin ilham kaynağı olan süper spor otomobile gönderme yapan detaylar sunuyor.

rddbex0748-roger-dubuis-excalibur-huracan-sihh-2019-7.jpg

Mekanizmanın balans eşapman 12° açı ile yerleştirilmiş. Lamborghini Huracán Performante modeline hayat veren V10 motoru andıracak şekilde tasarlanmış bileşenleri ve jant görünümünde hazırlanmış rotoru ile dikkat çeken otomatik mekanizma, tam kurulumda 60 saatlik güç rezerv süresi sunuyor.

rddbex0748-roger-dubuis-excalibur-huracan-sihh-2019-5.jpg

Yeni modelin üzerinde motor sporlarının vazgeçilmez malzemelerinden Alcantara® ‘dan üretilmiş ve siyah dikişlerle süslenmiş gri bir kayış yer alıyor. Kauçuk astarı ile hem konforlu kullanım hem de kullanıma bağlı yıpranmalara karşı direnç vaat eden kayışın uç kısmında ise titanyumdan üretilmiş katlanır klips görev yapıyor.

rddbex0748-roger-dubuis-excalibur-huracan-sihh-2019-6.jpg
Benzer Haberler