alexa Spider Huracan | Excalibur | Roger Dubuis | İnceleme
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Roger Dubuis Excalibur Spider Huracán White Ceramic (Ref. RDDBEX0947)

Lüks saatçiliğin motorsporları ile olan birlikteliğini simgeleyen isimler arasında yer alan Roger Dubuis, Lamborghini ile olan marka ortaklığını yeni modeller ile sağlamlaştırıyor.

rddbex0947-roger-dubuis-excalibur-spider-huracan-white-ceramic-1.jpg

Mekanik lüks saatçilik ile motorsporlarını bir araya getiren isimlerin başında gelen Roger Dubuis, uzun soluklu iş ortağı Lamborghini ile birlikte tasarladığı koleksiyonunu yeni modeller ile genişletiyor. Markanın ürün grubuna yeni eklenen Excalibur Spider Huracán White Ceramic Composite, beyaz tonu ve mermeri andıran dokusu ile egzotik modeller dünyasına hızlı bir giriş yapıyor.

rddbex0947-roger-dubuis-excalibur-spider-huracan-white-ceramic-2.jpg rddbex0947-roger-dubuis-excalibur-spider-huracan-white-ceramic-3.jpg

Son yılların en başarılı süper spor otomobillerinden kabul edilen Lamborghini Spider Huracán ‘a gönderme yapan detaylarıyla dikkat çeken model, sadece 88 adet ile limitli üretiliyor.

rddbex0947-roger-dubuis-excalibur-spider-huracan-white-ceramic-4.jpg

Modelin 45mm çapındaki kasası, beyaz seramik kompozit fiber ve ultra-hafif titanyum malzemeden üretilen bileşenlerden oluşuyor. Saat dünyasında kendine sağlam bir yer edinen Excalibur konseptinin özgün tasarım unsurlarına yer veren kasanın ön yüzünde 60 dakika skalalı bezel ve yansıma önleyici kaplamaya sahip safir kristal cam görev yapıyor. Safir kristal cam bölmeli titanyum arka kapak ve beyaz lake halkayla dekore edilmiş, titanyum kurma kolu ile donatılan sportif kasa, 50 metreye kadar su geçirmiyor.

rddbex0947-roger-dubuis-excalibur-spider-huracan-white-ceramic-5.jpg

Modelin iskelet formunda tasarlanan kadranı da “süper spor otomobil ve hiper saat” konseptine vurgu yapan detaylar barındırıyor. Beyaz köprülerle kasaya sabitlenen bileşenler, adeta ilham aldığı spor otomobilin motor kaputundan içeri bakıyormuşsunuz hissi uyandırıyor.

rddbex0947-roger-dubuis-excalibur-spider-huracan-white-ceramic-6.jpg

Bu arada sadece kadran bileşenlerine değil, bezele hatta kayışa da uygulanan Super-LumiNOVA fosfor malzemesi hemen her ortamda yeterli okunabilirliği sunarken, tıpkı bir süper spor otomobilde olduğu gibi, hem gece hem de gündüz fark edilme garantisi veriyor.

rddbex0947-roger-dubuis-excalibur-spider-huracan-white-ceramic-7.jpg

Yeni modele, bilfiil Lamborghini ile birlikte geliştirilen, Caliber RD630 hayat veriyor. Otomatik mekanizma, Huracán’ın karakteristik jant tasarımından ilham alınarak yaratılan rotorla kuruluyor. Mekanizmanın mükemmel dakikliği, saat 12 hizasında yer alan ve yataya 12 derecelik açıyla konumlandırılan özgün balans çarkı ile sağlanıyor. Çift tulumbalı kurma sistemi ise 60 saatlik güç rezervi sunuyor.

rddbex0947-roger-dubuis-excalibur-spider-huracan-white-ceramic-8.jpg

Model, Rubber Tech malzemeden üretilmiş beyaz kauçuk kayış ile geliyor. Markaya patentli QRS (Hızlı Kayış Değiştirme) sistemine uygun tasarlanan kayışın ucunda ise, yine titanyumdan üretilmiş, RD amblemi katlanır klips görev yapıyor.

Benzer Haberler