alexa Ref. RDDBEX0575 | Roger Dubuis | Excalibur | Spider | Pirelli
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Roger Dubuis Excalibur Spider Pirelli – Automatic Skeleton (Ref. RDDBEX0575)

rogerlogo.jpg

İsviçre saat endüstrisinin geleneksel saatçiliği ileri teknoloji ve egzotik tasarımlar ile harmanlayan markası Roger Dubuis, saatseverlerin beğenisine sunduğu Excalibur Spider Pirelli – Automatic Skeleton modeli ile motor sporlarının performans ve heyecan dolu dünyasını, yüksek saatçilik ile aynı çatı altında buluşturuyor.

roger-dubuis-excalibur-spider-pirelli-ref-RDDBEX0575-4-.jpg

Geçtiğimiz günlerde ünlü İtalyan spor otomobil üreticisi Lamborghini ile yaptığı marka ortaklığı ve büyük ilgi gören Aventador S modeli ile sayfalarımıza konuk olan Roger Dubuis, motor sporlarından ilham alan özel modeller tasarlama konusundaki başarısını gözler önüne seren koleksiyonlara sahip. Bu özel modeller içerisinde yer alan Excalibur Spider Pirelli – Automatic Skeleton ise markanın en beğenilen modellerinden biri olma özelliğini taşıyor. Roger Dubuis ve İtalya menşeli lastik markası Pirelli arasında süregelen marka ortaklığı anısına tasarlanan koleksiyonun içerisinde yer alan saat, hem iki markanın hem de saatçilik ve motor sporları gibi iki önemli kavramın bir araya geldiği özel bir model.

 roger-dubuis-excalibur-spider-pirelli-ref-RDDBEX0575-3-.jpg

Markanın Excalibur Spider platformu üzerinden hazırlanan model için 45mm çapında ve 14mm kalınlığında bir kasa tercih edilmiş. İri ebatlarına rağmen koldaki konforundan bir şey kaybetmemesini sağlayan hafif titanyum alaşımından yapılan kasanın üzeri, siyah DLC kaplanmış. Her iki yüzünde de yansıma önleyici kaplamaya sahip çizilmeye dayanıklı safir kristal camların yer aldığı kasanın sağ tarafında yer alan ayar kolunun üzerine, modelin muhtelif yerlerinde göze çarpan mavi tonunda hazırlanmış kauçuk bir o-ring eklenmiş. Perfore bölümlere sahip geniş boynuzları sayesinde oldukça heybetli bir duruş sergileyen kasanın ön yüzünde, Excalibur koleksiyonun sembol detaylarından çentikli bezele de yer verilmiş. Modelin su basıncına dayanıklılık değeri ise 50 metre olarak ayarlanmış.

roger-dubuis-excalibur-spider-pirelli-ref-RDDBEX0575-9-.jpg

roger-dubuis-excalibur-spider-pirelli-ref-RDDBEX0575-1-.jpg roger-dubuis-excalibur-spider-pirelli-ref-RDDBEX0575-8-.jpg

Modelin kadranı, motor sporlarının vazgeçilmez unsurlarından performans ve mühendislik gibi kavramlara gönderme yapacak şekilde tasarlanmış. İskelet formunda hazırlanan kadranın dış kısmına, üzerinde saat ve dakika markörlerinin yanı sıra bir de markanın logosunu taşıyan, mavi renkli bir iç bezel eklenmiş. Tamamen perfore boşluklara sahip köprüler tarafından sabitlenen mekanizmanın zevkle izlendiği kadranda, kolların uç kısmında da mavi tonunda hazırlanmış oklar kullanılmış.

roger-dubuis-excalibur-spider-pirelli-ref-RDDBEX0575.jpg

Roger Dubuis Excalibur Spider Pirelli – Automatic Skeleton modelinde markanın kendi üretimi ve tasarımı olan Caliber Ref. Roger Dubuis RD820SQ tercih edilmiş. Yıldız formunda hazırlanmış köprüsüyle daha ilk bakışta dikkatleri üzerine toplayan mekanizmanın çalışma hızı 4Hz olarak belirlenmiş. Neredeyse hepsinin görülebildiği 167 farklı parçadan oluşan ve tam 160 saat süren testler sonucu verilen Geneva Seal sertifikasyonu taşıyan otomatik mekanizmanın güç rezervi ise, tam kurulum sonrasında 60 saat olarak ayarlanmış.

roger-dubuis-excalibur-spider-pirelli-ref-RDDBEX0575-5-.jpg

Model, iç kısmında anti-alerjen kauçuğun yer aldığı, üst kısmında ise F1 yarışlarında bilfiil katılıp kazanan otomobillerin lastiklerinden elde edilen parçaların kullanıldığı özel bir kayış ile tasarlanmış. Pirelli’nin F1 yarışları için ürettiği lastiklerde yer alan farklı işaretleme renklerinde mavi tonunda hazırlanmış dikişlerle modelin mavi nüanslarına eşlik eden kayışın uç kısmında ise, Roger Dubuis imzalı ve titanyumdan yapılmış standart toka kullanılmış.

roger-dubuis-excalibur-spider-pirelli-ref-RDDBEX0575-7-.jpg roger-dubuis-excalibur-spider-pirelli-ref-RDDBEX0575-6-.jpg

Roger Dubuis Excalibur Spider Pirelli – Automatic Skeleton koleksiyonu, F1 yarışları için özel olarak hazırlanan Pirelli lastiklerinde yer alan diğer renk seçeneklerine de yer verecek şekilde üç ayrı versiyon olarak hazırlanmış. İnceleme köşemizde konuk ettiğimiz mavi temalı modelin yanı sıra sarı ve kırmızı renk temalı versiyonları da bulunan koleksiyonun tüm modelleri sadece 88 adetlik limitli üretimle satışa sunuluyor.

roger-dubuis-excalibur-spider-pirelli-ref-RDDBEX0575-10-.jpg

Markanın DNA’sını oluşturan neredeyse tüm özelliklere yer verirken “Excalibur Spider” konseptinin ne derece versatil bir yapıya sahip olduğunu da gözler önüne seren model, altı haneli fiyatıyla ulaşılabilirliği muhteşemliği ile ters orantılı olan ağabeyi Excalibur Spider Pirelli – Double Flying Tourbillon modeline göre görece uygun fiyat etiketiyle de dikkat çekiyor.

Benzer Haberler