alexa RDDBEX0675 | Spider Ultimate Carbon | Excalibur | Roger Dubuis | PRE-SIHH 2019 | İnceleme | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Roger Dubuis Excalibur Spider Ultimate Carbon (Ref. RDDBEX0675)

roger-dubuis-logo-2.png

Pre –SIHH 2019 kapsamında yer alan yeni modellere bir katılım da egzotik saatlerin değişmez isimlerinden biri olan Roger Dubuis’ten geldi. Büyük başarı yakaladığı Excalibur Spider serisine en son eklenen model, son yılların gözde materyali karbonu cömertçe kullanan ve beraber görmeye pek de alışkın olmadığımız pırlanta detaylarla harmanlayan özgün yapısı ile dikkat çekiyor.

rddbex0675-roger-dubuis-excalibur-spider-ultimate-carbon-2-.jpg

Sektörün majör organizasyonlarından SIHH, her yıl olduğu gibi önümüzdeki sene de pek çok yeni modele ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Saat fuarı konseptinin özellikle Baselworld ayağında oldukça çalkantılı bir dönem geçiriyor olmasından mıdır bilinmez, Pre-SIHH kapsamında duyurulan yeni modellerin sayıca geçmiş senelerden çok daha az olduğu da dikkatlerden kaçmıyor. Fuar konsepti ve konseptin geleceği konusundaki meraklı bekleyiş devam ede dursun, bazı markalar yoluna alıştığı şekilde devam etmeyi tercih ediyor. Bu markalar arasında yer alan Roger Dubuis, yeni modeli Excalibur Spider Ultimate Carbon ile göz kamaştırıyor.

rddbex0675-roger-dubuis-excalibur-spider-ultimate-carbon-1-.jpg

Özgün tasarım, modern materyaller ve üstün işçilik gibi detayların vazgeçilmez temsilcileri arasında yer alan marka, Excalibur Spider Ultimate Carbon modeli özelinde aslında bu değerlerin tek tek altını çiziyor. Yalnız bizi ters köşeye yatıran detay ise, karbon gibi süper modern bir malzemenin, varlığı yüzyıllarla ölçülen pırlanta ile bir arada kullanılması oluyor. Görsel olarak hiç de alışın olmadığımız bu birlikteliğin yapı olarak iki karbon tipini bir araya getiriyor olması ise kaderin değil, tasarıma yön veren nüansların cilvesi olsa gerek...

rddbex0675-roger-dubuis-excalibur-spider-ultimate-carbon-4-.jpg

Yeni modelin kasası, bileziği ve hatta mekanizmasında yer alan köprüleri karbondan üretilmiş. 45mm gibi hiç de mütevazı olmayan çapıyla görkemli bir duruş sergileyen modeli neredeyse tamamen karbondan üretilmiş olması (ve içi boş boynuzları) kolda son derece konforlu bir kullanım vadediyor.

rddbex0675-roger-dubuis-excalibur-spider-ultimate-carbon-5-.jpg

Tabi hemen her bileşeni karbondan yapmak Roger Dubuis için Ultimate tanımlamasını altını doldurmaya yetmemiş olmalı ki ünlü marka yeni modelinde tam 195 adet baget kesim pırlantaya yer vermiş.

rddbex0675-roger-dubuis-excalibur-spider-ultimate-carbon-6-.jpg rddbex0675-roger-dubuis-excalibur-spider-ultimate-carbon-8-.jpg

Modelin içerisinde markanın kendi tasarımı ve üretimi olan Caliber RD508SQ görev yapıyor. Bir nevi markanın alametifarikası haline gelen elden kurmalı mekanizma, özellikle markanın sadık takipçileri tarafından yıldız formunda hazırlanmış köprü ve ana gövde bileşenleri ile hemen ayırt ediliyor. Mekanizmanın haç formundaki Tourbillon ünitesi ve yıldız formundaki tulumbası da baget kesim pırlantalarla süslenmiş. Çoğunlukla karbondan imal edilen bileşenleri sayesinde hatırı sayılır nispette hafifleyen mekanizma, markanın diğer modellerinde de rastladığımız Hallmark of Geneva sertifikasyonunu taşıyor.

Roger Dubuis Excalibur Spider Ultimate Carbon modelinde kullanılan bilezik de yine karbondan üretilmiş. Baget kesim pırlanta süslemelerinden de nasibini fazlasıyla alan bileziğin parçalarının düzgün ve mukavim olması için orta kısımlara ince titanyum bir iskelet eklenmiş.

rddbex0675-roger-dubuis-excalibur-spider-ultimate-carbon-3-.jpg

Roger Dubuis Excalibur Spider Ultimate Carbon (Ref. RDDBEX0675) sadece 8 adet ile limitli üretiliyor. Modele sahip olmak için gözden çıkartmanız gereken bedel ise CHF 550,000. Tabi saate ulaşabilirseniz...
Benzer Haberler