alexa Roger Dubuis | Velvet Koleksiyonu | Sihh 2016 | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Roger Dubuis Kadınlara Yönelik Velvet Collection Serisine Yeni Katılan Ürünlerin Tanıtımı İçin SIHH 2016’yı Seçti

rogerlogo.jpg

Özellikle ultra lüks konseptinde sunduğu ürünler ve Geneva Seal sertifikalı mekanizmalarıyla saat severlerin beğenisini kazanan İsviçreli lüks saat üretici Roger Dubuis, kadınlara yönelik Velvet Collection ürün grubuna eklenen iki yeni modelin tanıtımını SIHH 2016 bünyesinde gerçekleştirdi.

roger-dubuis-sihh-2016-image4.jpg

Velvet Pink ve Velvet Secret Heart modellerini gelin yakından tanıyalım.

Serinin yeni ürünlerinden ilk model Blossom Velvet Pink olarak tanıtıldı. Canlı pembe tonlarında emaye kadran üzerinde çiçek desenleri ile tasarlanan çok şık bir kadran ile hazırlanan modelin, Velvet koleksiyonundaki mevcut modeller ile benzerlik gösteren kasasına yerleştirilmiş pırlantalar bulunuyor.

roger-dubuis-sihh-2016-image2.jpg

Markanın in-house üretimi olan Caliber RD821 referanslı otomatik kurgulu mekanizma ile hayat bulan modelin bir de mavi renk versiyonu mevcut.

roger-dubuis-sihh-2016-image3.jpg

Serini diğer yeni üyesi ise Velvet Secret Heart modeli.  Serinin diğer modellerinde de yer alan Romen rakamlı indekslere sahip mavi bir kadran ile hazırlanan saatin kasası 18K beyaz altından yapılmış. Ayrıca bezel üzerinde de yine pırlantalar yer alıyor.

roger-dubuis-sihh-2016-image6.jpg

Saatin en dikkat çekici özelliklerinden biri de şüphesiz bi-retrograde tarzı tarih fonksiyonu. Velvet Secret Heart, 48 taşlı in-house mekanizma Caliber RD821B ile hayat buluyor. Markanın diğer mekanizmaları gibi Geneva Seal sertifikalı kalibre tam kurulumda 48 saat güç rezervi sunuyor.

Estetik güzelliklerinin yanında Velvet serisi konusunda bizi en çok sevindiren gelişme ise markanın sadece kadın kullanıcılara yönelik bir ürün grubu oluşturması ve bu gruba yeni modeller ekleyerek geliştirmesi oldu. Lüks saat sektöründe genelde kıymetli metallerden oluşan kasalar ve pırlantalar arasına sıkışmış modellerden oluşan kadın saatleri arasında önemli bir alternatif olan Velvet serisi kesinlikle övgüyü hak ediyor.

SIHH 2016 bünyesinde markanın kalibre tasarımcısı Gregory BRUTTIN ile yaptığımız özel röportaj için bir yere ayrılmayın..!

Benzer Haberler