alexa Millesime | Roger Dubuis | Cep Saati | Horobox
Horobox

Dk. Okuma Süresi

Roger Dubuis Millesime Projesi

rogerlogo.jpg

Roger Dubuis ten Millesime projesi kapsamında ilk cep saatinin tanıtımı yapıldı. Ürettiği üst seviye mekanizmalarla bilinen marka bu kez biraz farklı bir konseptte çalışma yapmış.

Roger-Dubuis-Hommage-Millesime-Unique-Pocket-Watch-4.jpg

20. yılını kutlayan marka yıldönümüne yakışır bir iş çıkarmış. Mekanizmayı ve saati bu kadar özel yapan şey ise eski bir cep saatindeki mekanizmanın restore edilip modern yorumlar ile süslenerek hazırlanması.

Marka Millesime projesi adı altında özel saatler çıkarmaya devam edecek. Bu saatler markadan beklendiği üzere komplikasyonlarla beraber gelecek.

Üretilen modele göre perpetual takvim, dakika tekrarlayıcı(minute repeater), tourbillon ve kronograf komplikasyonlarından sadece birisi ya da birkaçının beraber olduğu mekanizmalar üretilecek.

Roger-Dubuis-Hommage-Millesime-Unique-Pocket-Watch-6.jpg Roger-Dubuis-Hommage-Millesime-Unique-Pocket-Watch-1.jpg

Bu özel modeller Roger Dubuis butikleri ve butik açılışlarında satışa sunulacak. Üretilen ilk model Temmuz ayında kapılarını açan Cenevre butiğinde tanıtıldı.

Cep saati 60 mm çapta 18 ayar pembe altından oluşuyor. RD181 kalibreye sahip cep saati perpetual takvim, dakika tekrarlayıcı ve kronograf komplikasyonlarına sahip.

Roger-Dubuis-Hommage-Millesime-Unique-Pocket-Watch-3.jpg

İki yıllık geliştirme ve toplamda 1950 saatlik bir çalısma sonucu (700 saat sadece mekanizmayı restore etmek için) bu göz alıcı saat ortaya çıkmış.

Saat severler olarak ileride tanıtılacak sanat eserlerini heyecanla bekliyor olacağız. Değinmeden geçemeyeceğimiz bir nokta ise bu cep saatin fiyatı.

Butikte satışa çıkan saat 892.500 USD etikete sahip.

Roger-Dubuis-Hommage-Millesime-Unique-Pocket-Watch-2.jpg

Benzer Haberler